Zimno

Audiobook: Zimno

 

Piotr Czakański

 

Roman Michalski

 

2 godz. 23 min.

 

Pudełko DVD

 

Ksiegarnia sw. Jacka

 

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zimno

  Zimno

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7030-808-7
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Księgarnia św. Jacka

   

  "Zimno" Piotra Czakańskiego, autora powieści „Pierrot i Arlekin”, „Ostatnia amerykańska powieść”, „Aj”, ukazuje się jako audiobook, w interpretacji Romana Michalskiego i w oprawie muzycznej Vlada Kuryluka.

  Bohaterem „Zimna” jest śmiertelnie chory mężczyzna. Jako dziecko cudem ocalał po wymordowaniu przez hitlerowców swojej rodziny za ukrywanie Żydów. Uratowany przez księdza, wychowywany przez zakonnice, a później przybranych rodziców próbuje, na podstawie strzępków ocalałych fotografii, wyobrazić sobie biologicznych rodziców, rodzeństwo i swoje dzieciństwo. Tytułowe zimno jest przede wszystkim metaforą świata, w którym przyszło żyć bohaterowi. Powieść oszczędna w słowach, ale o wielkiej sile wyrazu.

  Piotr Czakański (ur. 1965) — pisarz, stypendysta Stiftung Preussische Seehandlung (Berlin, 1996) i KulturKontakt (Wiedeń, 1997). Współtwórca kwartalnika kulturalnego „Fa-art.”, a także kurator wystawy poświęconej życiu i twórczości Franza Kafki (wraz z prof. Klausem Wagenbachem z Berlina). Wspólnie ze Stanisławem Rychlickim (aktorem Teatru Cricot 2) założył Teatr Ecrit. Wraz z Rembertem Schleicherem (Wiedeń) wydał monografię „Bajit Chadasz”, a z ks. Arturem Stopką „7 dni w Internecie”. Felietonista Radia eM 107,6 FM. Mieszka na Śląsku.

  Opinie

  Napisz opinię

  Zimno

  Zimno

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: