Siekierezada albo zima leśnych ludzi

Audiobook: Siekierezada albo zima leśnych ludzi

 

Edward Stachura

 

Piotr Wyszomirski

 

7 godz. 22 min.

 

Małe pudełko DVD

 

MTJ

 

Wysyłamy: w ciągu 7-10 dni

25,00 zł

25,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Siekierezada albo zima leśnych ludzi

  Siekierezada albo zima leśnych ludzi

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:978-83-7699-081-1
  format: 14 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

  Siekierezada albo Zima leśnych ludzi jest znaną książką Edwarda Stachury, autora takich dzieł jak: Jeden dzień, Dużo ognia, Falując na wietrze, Przystępuję do ciebie, Cała jaskrawość, Kropka nad ypsylonem, Fabula rasa.

  Książka ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Piotra Wyszomirskiego. Opowiada historię Jana Pradery, który przyjeżdża do wsi Bobrowice, by pracować przy ścinaniu drzew. Praca, rozmowy i zabawy w „Hoplance” oraz czytanie książki wypełniają mu czas, skłaniając równocześnie do szukania sensu i wartości innych od tych, które oferuje cywilizacja.

  Powieść doczekała się ekranizacji dokonanej przez Witolda Leszczyńskiego w 1986, ze świetnymi rolami Edwarda Żentary, Krzysztofa Majchrzaka i Daniela Olbrychskiego.

  Edward Stachura (1937-1979)

  Edward Stachura ps. Sted urodził się w Charvieu we Francji 18 sierpnia 1937 roku, zmarł zaś w Warszawie 24 lipca 1979 roku. Poeta, pisarz i bard był drugim dzieckiem małżeństwa polskich emigrantów: Stanisława i Jadwigi Stachurów. Od najmłodszych lat posiadał talent do rysunku, języka ojczystego nauczył się w polskiej szkole, do której uczęszczał jeden dzień w tygodniu. W kilka lat po powrocie całej rodziny do Polski, w wieku lat 17 Edward zaczął pisać poezję. Maturę zdał w Szkole Ogólnokształcącej Stopnia Podstawowego i Licealnego, zaś za kierunek studiów, dwukrotnie, obrał romanistykę i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  26 czerwca 1965 roku Edward Stachura uzyskał dyplom magistra filologii romańskiej. Za prasowy debiut Stachury uznawany jest druk dwóch wierszy (Metamorfoza i Odnalazły się marzenia) w gdańskim dwutygodniku „Uwaga”, zaś za debiut literacki: rok 1962 i zbiór opowiadań Jeden dzień. Stachura często i dużo podróżował, w latach 1966-77 odwiedził Jugosławię, Meksyk, kraje Bliskiego Wschodu, Norwegię i Szwajcarię, USA i Kanadę. Przez 11 lat trwał w związku małżeńskim z Zytą Anną Barkowską.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Siekierezada albo zima leśnych ludzi

  Siekierezada albo zima leśnych ludzi

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: