Nowolipie

Audiobook: Nowolipie

 

Józef Hen

 

JÓZEF HEN

 

13 godz. 3 min.

 

Pudełko DVD

 

StoryBox

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nowolipie

  Nowolipie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-61592-95-2
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  Nowolipie” w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji samego autora, Józefa Hena, polskiego publicysty, pisarza, dramaturga, reportażysty, autora takich pozycji jak „Mgiełka”, „Nie boję się bezsennych nocy”, „Nikt nie woła”, „Odejście Afrodyty”, „Mój przyjaciel król”, „Milczące między nami”.

  Pełna ciepła, miłych wspomnień i niezwykłej atmosfery początku XX wieku autobiografia, ponownie zredagowana i przeczytana przez samego autora.

  Zaproszenie do poznania wspomnień Józefa Hena jest tym bardziej kuszące, że oprócz fascynującej historii rodzącego się talentu i tworzenia własnego pisarskiego warsztatu, kierują one słuchaczy audiobooka w stronę obrazu społeczności sprzed II wojny światowej.

  Warszawska ulica jest dla Józefa Hena zaczarowaną krainą szczęśliwego dzieciństwa. Autor snuje wzruszającą opowieść o własnym dorastaniu, o rodzinnym mieście, o swojej ulicy – miejscu najczystszych doznań i najodważniejszych marzeń. Bardzo osobista proza o świecie, którego już nie ma. Józef Hen czytając „Nowolipie” ponownie przeżywa wspomnienia zapisane na kartach książki. To nie jest zwykła opowieść. To wielka przypowieść o życiu.

  „Coraz ciemniej, ja na tej furmance kulący się z zimna, ciekaw – trochę tak po literacku – co mnie czeka, ku jakiej przygodzie dążę ale zarazem z gnębiącym poczuciem uzależnienia od innych. Popadam w zbawczą drzemkę, gdy nagle wdziera się w nią wrzask: „Halt! Halt!””

  Józef Hen (ur. 8 listopada 1923 w Warszawie) — polski pisarz, publicysta, dramaturg, scenarzysta i reportażysta żydowskiego pochodzenia, autor takich dzieł jak „Mgiełka”, „Crimen”, „Nie boję się bezsennych nocy”, „Nikt nie woła”, „Nowolipie”, „Odejście Afrodyty”, „Błazen-wielki mąż”, „Mój przyjaciel król”, „Milczące między nami”, „Bruliony profesora T.”, „Prawo i pięść”, „Pingpongista”, „Dziennik na nowy wiek”, „Szóste, najmłodsze i inne opowiadania”.

  Józef Hen już jako dziecko współpracował z „Małym Przeglądem” Janusza Korczaka. Swój pierwszy wiersz opublikował w piśmie „Głos Żołnierza”, po wojnie został redaktorem tygodnika „Żołnierz Polski”. Inspiracją do pracy twórczej są dla niego przeżycia wojenne i zamiłowanie do historii Polski.

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Nowolipie

  Nowolipie

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: