Lektor

Audiobook: Lektor

 

Schlink Bernhard

 

Krzysztof Banaszyk

 

4 godz. 40 min.

 

Pudełko DVD

 

Muza

 

Audiobook niedostępny

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Lektor

  Lektor

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-7495-871-4
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Muza

  Lektor jest najgłośniejszą powieścią Bernharda Schlinka, profesora prawa na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, autora Końca tygodnia czy tomu opowiadań Coraz dalej od miłości. Opowiada historię romansu pomiędzy piętnastoletnim Michaelem a sporo od niego starszą Hanną. Chłopak często widuje się z ukochaną: jedną z ich ulubionych intymnych rozrywek staje się wspólne czytanie książek. Nagle kobieta znika bez śladu i kontakt między kochankami urywa się — aż do momentu, kiedy Michael, teraz już student prawa, spotka Hannę na sali sądowej. Jak się okazuje, jego dawna miłość była strażniczką w obozie koncentracyjnym.
  Schlink w Lektorze świetnie oddaje tak  psychologiczne niuanse w relacjach pary bohaterów, jak i przerażającą ambiwalencję ludzkiej moralności. Podobnie jak Kazimierz Moczarski w Rozmowach z katem, próbuje zrozumieć mechanizmy w jednej chwili przemieniające człowieka w bezlitosnego oprawcę. Lektorem tej pasjonującej książki w wersji audio jest Krzysztof Banaszyk.

  „Wyobraź sobie rozprawę sądową i oskarżonego, który zostanie ukarany, jeśli się nie przyzna, że jest leworęczny i nie mógł dokonać czynu popełnionego prawą ręką, ale się wstydzi, że jest leworęczny. Powiedziałbyś o tym sędziemu? (…) Nie, nie chodzi o to, że jest się leworęcznym… Po prostu wyobraź sobie, że oskarżony się wstydzi.”   

  Opinie

  Napisz opinię

  Lektor

  Lektor

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: