Gnój

Audiobook: Gnój

 

Wojciech Kuczok

 

WOJCIECH CHORĄŻY

 

4 godz. 53 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Biblioteka Akustyczna

 

Audiobook niedostępny

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gnój

  Gnój

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61445-33-3
  format: 14x12,5
  cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Świetna powieść Wojciecha Kuczoka, prozaika, poety, scenarzysty i krytyka filmowego, współpracownika „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Kino”, autora zbioru poezji Opowieści samowite, zbiorów opowiadań Opowieści słychane, Szkieleciarki, Widmokrąg, oraz powieści Senność i Spiski. Przygody tatrzańskie.

  Gnój pozostaje jego najsłynniejszym dziełem. Sam autor wyznaje, że „od początku pomyślany był jako powieść antybiograficzna… Zapisałem w niej wszystko, czego nie pamiętam. To powrót do mojej ulubionej psychopatologii życia rodzinnego. Na przykładzie historii tradycyjnej śląskiej rodziny pokazuję konfrontację dwóch Ślązaków: robotniczego, chacharskiego, z tym inteligentnym, arystokratycznym. To walka dwóch żywiołów, której przygląda się dziecko…”.

  Książka z miejsca zebrała pozytywne recenzje, „Tygodnik Powszechny” określił ją jako „powieść, która boli”, Marcin Sendecki napisał natomiast w „Przekroju”, że „rzecz napisana jest z takim wigorem, że zamiast ckliwego albo/i wstrząsającego prasowego reportażu o smutnym życiu otrzymujemy świetną satyrę na złowieszczą, zadufaną w sobie normalność”.

  Gnój ukazuje się teraz w wersji audio, czyta Wojciecha Chorąży

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Gnój

  Gnój

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: