Głowa minotaura

Audiobook: Głowa minotaura

 

Marek Krajewski

 

MARCIN POPCZYŃSKI

 

10 godz. 17 min.

 

Biblioteka Akustyczna

 

Audiobook niedostępny

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Głowa minotaura

  Głowa minotaura

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61445-29-6
  format: 14x12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna


  Głowa Minotaura”, powieść, która właśnie ukazuje się w formie audiobooka w interpretacji Marcina Popczyńskiego, jest jednym z niezwykle popularnych kryminałów Marka Krajewskiego, filologa klasycznego, specjalisty w zakresie językoznawstwa łacińskiego, twórcy popularnego cyklu o Eberhardzie Mocku („Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau”, „Głowa Minotaura”), cyklu o Jarosławie Paterze („Aleja samobójców”, „Róże cmentarne”), oraz cyklu o Edwardzie Popielskim („Erynie”, „Liczby Charona”). We wszystkich tych pozycjach wykorzystuje zarówno znajomość literatury kryminalnej, jak i wiedzę filologa klasycznego, umiejętnie łącząc schematy kryminalne z ciekawostkami językowymi i historycznymi.
  W „Głowie Minotaura” słuchacze audiobooka ponownie przeniosą się do Breslau. 1 stycznia 1937 roku, wczesny poranek. Eberhard Mock niespodziewanie dostaje rozkaz poprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Ofiarą jest młoda kobieta – okaleczona, zgwałcona i zabita, jej ciało znaleziono w podrzędnym hotelu, znanym jako miejsce schadzek. Była cudzoziemką, a w jej skromnym bagażu znajdowała się maszyna do pisania z francuskimi znakami. Czy hitlerowskie władze słusznie podejrzewają polityczny charakter zbrodni, przypuszczalnie wymierzonej w III Rzeszę? Jaki związek ze sprawą ma piękna czarnooka kobieta, kilkakrotnie widziana na granicy polsko-niemieckiej?

   Mock w „ Głowie Minotaura” tym razem występuje w randze kapitana abwery – niechętny nowym porządkom, intrygom gestapo i władzy faszystów - szuka mordercy. Znów jest w swoim żywiole – krąży po pełnych okrucieństwa, przemocy i tajemnic miejscach, spelunkach i zaułkach; ociera się też o mroczny świat wyższych sfer, w którym zdarzają się skandaliczne historie. Dzięki swoim niekonwencjonalnym metodom pracy i przebiegłości trafia na ślad przestępcy, prawdopodobnie jest na tropie seryjnego zabójcy. Losy lwowskiego śledztwa potoczą się jednak bardzo nieoczekiwanie, o czym można się przekonać, sięgając po „Głowę Minotaura” w wersji audio.

  Opinie

  Napisz opinię

  Głowa minotaura

  Głowa minotaura

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: