Miasto utrapienia

Audiobook: Miasto utrapienia

 

Jerzy Pilch

 

KRZYSZTOF KOLBERGER

 

12 godz. 8 min.

 

Płyta z książeczką

 

G+J

 

Audiobook niedostępny

14,99 zł

14,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Miasto utrapienia

  Miasto utrapienia

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN: 978-83-61299-71-4
  format:
  15x14 cm
  Producent: G+J 


  Miasto utrapienia”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Krzysztofa Kolbergera, jest jedną z powieści Jerzego Pilcha, autora m.in. „Wyznań twórcy pokątnej literatury erotycznej”, „Spisu cudzołożnic. Prozy podróżnej”, „Tez o głupocie, piciu i umieraniu”, „Rozpaczy z powodu utraty furmanki”, „Nart Ojca Świętego”, „Mojego pierwszego samobójstwa”.

  W „Mieście utrapienia” słuchacze audiobooka będą mogli sobie wyobrazić, że są obdarzeni nietypowym darem odczytywania CYFR wystukiwanych przez ludzi korzystających z bankomatu. Co zrobiliby z takimi umiejętnościami? Może jak bohater Pilchowskiego "Miasta utrapienia" poderwaliby piękną blondynkę albo zrobili kawał pewnemu właścicielowi złotej karty. A może jeszcze inne pomysły przychodzą wam do głowy? Jerzy Pilch jest niekwestionowanym mistrzem krótkich dystansów, ale także w dłuższej formie radzi sobie pierwszorzędnie, czego dowodem jest błyskotliwa, przesycona specyficznym poczuciem humoru książka, którą wam proponujemy. Miłośnicy prozy Pilcha będą ukontentowani, usatysfakcjonowani zostaną również fani Krzysztofa Kolbergera, ponieważ to jego głos będzie przewodnikiem po pasjonującym "Mieście utrapienia".

  Jerzy Pilch (ur. 10 sierpnia 1952 w Wiśle) — polski pisarz, publicysta, dramaturg i scenarzysta filmowy. Kibic klubu piłkarskiego Cracovia, członek Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

  Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był członkiem zespołu redakcyjnego „Tygodnika Powszechnego”, później pisał felietony dla „Hustlera”, „Polityki”, „Dziennika”, „Przekroju”.

  Laureat wielu prestiżowych nagród: w 1989 roku otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich za tom „Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej”, w 1998 wyróżnienie Krakowska Książka Miesiąca za „Tysiąc spokojnych miast”, a trzy lata później Nagrodę Literacką NIKE za „Pod Mocnym Aniołem”.

  W 1994 roku książkę „Spis cudzołożnic” przeniósł na duży ekran Jerzy Stuhr. Sam pisarz pojawił się w filmie w epizodycznej roli mężczyzny, którego główny bohater spotyka w barze. Większą rolę Jerzy Pilch zagrał natomiast w późniejszym „Wtorku” Witolda Adamka, gdzie partnerował Pawłowi Kukizowi.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Miasto utrapienia

  Miasto utrapienia

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: