Mężczyzna, który się uśmiechał

Audiobook: Mężczyzna, który się uśmiechał

 

Henning Mankell

 

ADAM FERENCY

 

13 godz. 33 min.

 

Płyta z książeczką

 

G+J

 

Audiobook niedostępny

14,99 zł

14,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Mężczyzna, który się uśmiechał

  Mężczyzna, który się uśmiechał

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2008
  ISBN: 978-83-61299-67-7

  Format:
  15x14 cm
  Producent: G+J

  Mężczyzna, który się uśmiechał”, powieść Henninga Mankella, autora między innymi „Mordercy bez twarzy”, „Psów z Rygi” „Białej Lwicy” czy „Spokojnego człowieka”, pojawia się w formie audiobooka, w interpretacji Adama Ferencego. Cykl kryminałów o komisarzu Kurcie Wallanderze wyróżnia się wśród tego typu literatury wnikliwym ukazaniem socjologicznych aspektów przestępczości. Kolejne tytuły z serii przedstawiały charakterystyczne dla naszych czasów problemy społeczne: „Mordercy bez twarzy” skupiał się na temacie nielegalnych imigrantów i rasizmu, „Psy z Rygi” na konsekwencjach rozpadu ZSRR i narodzinach mafii, „Zapora” z kolei na kwestiach związanych z ekologią, globalizacją oraz cyberterroryzmem.

  Książki Mankella są także wyjątkowe o tyle, o ile wyjątkowa jest sama specyfika procedury panującej w szwedzkiej policji: Wallander — w przeciwieństwie do większości bohaterów kryminałów — nie wymachuje non stop bronią, zazwyczaj jej zresztą nie nosi, raczej przestrzega zasad (i to z pozoru tak banalnych, jak zwykłe ograniczenia prędkości na drogach), a kiedy zostaje przez swoich podwładnych nakryty na jeździe pod wpływem alkoholu, jest mile zaskoczony faktem, że ci na niego nie donoszą.

  W „Mężczyźnie, który się uśmiechałzachowuje się jak na niego dość nietypowo. Nie zagląda do kieliszka, cierpi na bezsenność, dręczą go wyrzuty sumienia po zabiciu na służbie człowieka. Czy zbierze się w garść i powróci dobrze wszystkim znany komisarz Wallender?

  Henning Mankell
  (ur. 1948) - jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, wybitny dziennikarz i człowiek teatru. Zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych z komisarzem Kurtem Wallanderem, przełożonych na 39 języków i wydanych w łącznym nakładzie około 25 milionów egzemplarzy. Cykl doczekał się wielu ekranizacji, w tym trzynastoodcinkowego serialu telewizyjnego (2004). Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej (m.in. Comédia infantil, W.A.B. 2008) oraz książek dla dzieci i młodzieży (m.in. Pies, który biegł ku gwieździe, W.A.B. 2008). Otrzymał wiele nagród literackich, m.in. Nagrodę Astrid Lindgren (1996), a ponadto prestiżową niemiecką Nagrodę Tolerancji (2004). Mieszka na przemian w Szwecji i w Mozambiku.

  Opinie

  Napisz opinię

  Mężczyzna, który się uśmiechał

  Mężczyzna, który się uśmiechał

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: