Promocja dnia

Zielona mila

Audiobook: Zielona mila

 

Stephen King

 

Zbigniew Zapasiewicz

 

15 godz. 35 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Albatros

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zielona mila

  Zielona mila

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN 978-83-7359-744-0
  format: 14 x 12,5cm

  Producent: Albatros

  Zielona mila”, która w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza, jest jedną z popularnych na całym świecie książek Stephena Kinga, autora m.in.: „Carrie”, „Miasteczka Salem”, „Lśnienia”, „Bastionu”, „Martwej strefy”, „Podpalaczki”, „Roku wilkołaka”, „Smętarza dla zwierzaków”, „Talizmanu”, "Mrocznej połowy”, „Desperacji”.

  Słuchacze „Zielonej mili” przeniosą się do więzienia Cold Mountain, w którym znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton, a także Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę. Dla zatarcia śladów spalił kolejne sześć osób. Główną postacią „Zielonej Mili” jest jednak John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę próbuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya. Siła „Zielonej Mili” nie tkwi w fabule, lecz w bohaterach, którzy mają do przekazania nam swoją, własną historię. Stephen King udowodnił, że każdy człowiek ma do przebycia tytułową „Zieloną milę”. Jak ona będzie wyglądała- to zależy tylko od nas.

  Stephen King (ur. 21 września 1947 w Portland) — popularny amerykański pisarz, kojarzony głównie z horrorami i thrillerami. Czasami tworzył pod pseudonimem Richard Bachman. Autor, który uchodzi za najbogatszego pisarza na świecie, znany jest ze swojej działalności filantropijnej — jego dotacje przyczyniły się między innymi do utrzymania drużyny pływackiej Uniwersytetu Maine w rozgrywkach. Dodatkowo King przyznaje corocznie stypendia dla uczniów szkół średnich i college’u.

  Wiele z utworów pisarza zostało z powodzeniem sfilmowanych. Do najsłynniejszych ekranizacji jego dzieł należą: „Carrie” Briana de Palmy, „Miasteczko Salem” Tobe’a Hoopera, „Lśnienie” Stanleya Kubricka, „Misery” Roba Rainera,  „Skazani na Shawshank” oraz „Zielona mila” Franka Darabonta.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Zielona mila

  Zielona mila

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: