Kronika ptaka nakręcacza

Audiobook: Kronika ptaka nakręcacza

 

Haruki Murakami

 

GRZEGORZ JURKIEWICZ

 

28 godz. 46 min.

 

Pudełko DVD

 

Muza

 

Audiobook niedostępny

44,90 zł

44,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kronika ptaka nakręcacza

  Kronika ptaka nakręcacza

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN:
  978-83-7495-420-4
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Muza


  Akcja Kroniki ptaka nakręcacza, podobnie jak w większości książek Haruki Murakami jest bardzo skomplikowana, ale nie ona jest najważniejsza. Jeden z recenzentów streścił ją tak: Toru Okada traci najpierw pracę, potem kota, potem żonę a w końcu - rozum. O ile w pierwszych trzech punktach można recenzentowi przyznać rację, o tyle z tym rozumem sprawa jest nieco bardziej złożona.
  Życie Toru Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie ich obojga, a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony, kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z różnymi najdziwniejszymi osobami, prowadząca do całkowitej przemiany duchowej, nieomal buddyjskiej iluminacji. Gdy odejście żony pozbawia go środków do życia i nie może sobie pozwolić na bezczynność, jest już innym człowiekiem, gotowym zacząć nowe życie.

  Haruki Murakami (ur. 12 stycznia 1949 w Kioto) — popularny współczesny pisarz japoński, eseista i tłumacz literatury amerykańskiej, autora takich dzieł jak m.in.:  „Przygody z owcą”, „Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland”, „Norwegian Wood”, „Tańcz, tańcz, tańcz”, „Na południe od granicy, na zachód od słońca”, „Kronika ptaka nakręcacza”, „Sputnik Sweetheart”, „Kafka nad morzem”, „Po zmierzchu”.

  Murakami urodził się w Kioto, lecz dorastał w Kobe. Dziadek pisarza był buddyjskim mnichem. Murakami studiował teatrologię na Wydziale Literatury tokijskiego Uniwersytetu Waseda. Później prowadził klub jazzowy „Peter Cat” w dzielnicy Kokubunji w Tokio. Swoją pierwszą powieść, „Hear the Wind Sing”, wydał w wieku 30 lat. Wysłał ją na konkurs literacki, na którym zajął pierwsze miejsce i zdobył nagrodę Gunzō.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Kronika ptaka nakręcacza

  Kronika ptaka nakręcacza

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: