Morderca bez twarzy

Audiobook: Morderca bez twarzy

 

Henning Mankell

 

MARCIN POPCZYŃSKI

 

9 godz. 18 min.

 

Biblioteka Akustyczna

 

Audiobook niedostępny

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Morderca bez twarzy

  Morderca bez twarzy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN 978-83-61445-02-9
  format: 13,7 x 18,7cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna


  Morderca bez twarzy”, powieść Henninga Mankella, autora między innymi „Psów z Rygi” „Białej Lwicy” czy „Spokojnego człowieka”, pojawia się w formacie audiobooka, w interpretacji Marcina Popczyńskiego. Cykl kryminałów o komisarzu Kurcie Wallanderze wyróżnia się wśród tego typu literatury wnikliwym ukazaniem socjologicznych aspektów przestępczości. Kolejne tytuły z serii przedstawiały charakterystyczne dla naszych czasów problemy społeczne: „Morderca bez twarzy” skupia się na przykład na temacie nielegalnych imigrantów i rasizmu, „Psy z Rygi” na konsekwencjach rozpadu ZSRR i narodzinach mafii, „Zapora” z kolei na kwestiach związanych z ekologią, globalizacją oraz cyberterroryzmem.

  Książki Mankella są także wyjątkowe o tyle, o ile wyjątkowa jest sama specyfika procedury panującej w szwedzkiej policji: Wallander — w przeciwieństwie do większości bohaterów kryminałów — nie wymachuje non stop bronią, zazwyczaj jej zresztą nie nosi, raczej przestrzega zasad (i to z pozoru tak banalnych, jak zwykłe ograniczenia prędkości na drogach), a kiedy zostaje przez swoich podwładnych nakryty na jeździe pod wpływem alkoholu, jest mile zaskoczony faktem, że ci na niego nie donoszą.

  W „Mordercy bez twarzy” słuchacze audiobooka poznają historię niezwykle brutalnej i dziwacznej zbrodni:  Kto był w stanie zabić parę starych rolników w szwedzkiej wiosce, a potem pójść do stajni, aby nakarmić ich konia? Umierająca kobieta zdążyła wyszeptać tylko jedno słowo: `zagraniczny`. Komisarz Wallander poświęciłby się sprawie bez reszty, gdyby nie kryzys wieku średniego i odejście żony; co gorsza, nieusstannie wydzwania doń anonimowy rasista, grożąc podpaleniem obozu dla uchodźców, a w mieście zostaje zastrzelony Somalijczyk... Czy komisarzowi wystarczy energii, by zanurzyć się w ksenofobicznym piekle i wyjaśnić zagadkę zbrodni? Przekonać się można, słuchając „Mordercy bez twarzy” w wersji audio.

  Henning Mankell
  (ur. 1948) - jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, wybitny dziennikarz i człowiek teatru. Zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych z komisarzem Kurtem Wallanderem, przełożonych na 39 języków i wydanych w łącznym nakładzie około 25 milionów egzemplarzy. Cykl doczekał się wielu ekranizacji, w tym trzynastoodcinkowego serialu telewizyjnego (2004). Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej (m.in. Comédia infantil, W.A.B. 2008) oraz książek dla dzieci i młodzieży (m.in. Pies, który biegł ku gwieździe, W.A.B. 2008). Otrzymał wiele nagród literackich, m.in. Nagrodę Astrid Lindgren (1996), a ponadto prestiżową niemiecką Nagrodę Tolerancji (2004). Mieszka na przemian w Szwecji i w Mozambiku.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Morderca bez twarzy

  Morderca bez twarzy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: