Profesjonalista

Audiobook: Profesjonalista

 

Dusan Kovacevic

 

Jan Frycz, Tadeusz Huk, Dorota Pomykała, Jerzy Fedorowicz

 

1 godz. 35 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Mozaika

 

Audiobook niedostępny

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Profesjonalista

  Profesjonalista

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN:
  83-60080-13-5
  format:
  14x12,5 cm
  Producent: Mozaika


  "Stary, czemu wy, tam w SB, nie założyliscie "Wydziału Ratowania Narodowej Literatury"?!!! To grzech, żeby tyle historii, opowiadań, wierszy, anegdot, aforyzmów i gotowych powieści przepadło na zawsze w oparach alkoholu i papierosowym dymie. Gdyby tak te teczki personalne pozamieniać na książki... Co by to była za biblioteka!!!"

  Powstały w 1990 "Profesjonalista" to historia, która mogła mieć miejsce w każdym państwie. Każdym, którego obywatele niegdyś tłamszeni przez system totalitarny, dziś rozliczają się z epoką komunizmu. Bezkomprisowe, nie pozbawione ironii przedstawienie zawiłych relacji ludzi, którym było dane żyć, dojrzewać i dokonywać wyborów, które stawiał przed nimi reżim. Opowieść o spotkaniu byłego SB-eka z literatem opozycjonistą doczekała się wersji kinowej oraz odniosła ogromny sukces światowy goszcząc na deskach wielu teatrów.


  Dusan Kovacevic
  (1948)- serbski pisarz i dramaturg. Jest absolwentem Wydziału Dramatu Akademii Teatralnej, Filmowej i Radiowo-Telewizyjnej. Napisał kilkunaście sztuk teatralnych. W Polsce ukazały się (w „Dialogu”) dwie: „Bałkański szpieg” i „Larry Thompson – dramat pewnej młodości”. . Kovačevič próbuje odnaleźć w niej odpowiedź na pytanie o miejsce teatru i w ogóle sztuki w dobie obecnych przemian społeczno-ustrojowych.

  Jest ponadto autorem scenariuszy filmowych – m.in.: wspólnie z Emirem Kusturicą napisał scenariusz do „Underground” – filmu nagrodzonego Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes.

  Opinie

  Napisz opinię

  Profesjonalista

  Profesjonalista

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: