Pachnidło

Audiobook: Pachnidło

 

Patrick Süskind

 

TOMASZ TRACZYŃSKI

 

10 godz. 25 min.

 

Pudełko DVD szerokie

 

Propaganda

 

Audiobook niedostępny

29,99 zł

29,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pachnidło

  Pachnidło

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN: 83-60711-07-2
  format:
  13,5x19 cm
  Producent: Propaganda

  Pachnidło jest najsłynniejszą powieścią niemieckiego pisarza, autora Kontrabasisty, Gołębia, Historii pana Sommera, Trzech historii i jednego rozważania, oraz Rossini’ego.

  W Pachnidle, którego w formacie audio lektorem jest Tomasz Traczyński, Patrick Sϋskind przedstawia losy młodego człowieka, Jana Baptysty Grenouille’a, obdarzonego niezwykłym darem rozróżniania wszelkich, najbardziej subtelnych zapachów, i obsesyjnie pragnącego te zapachy zatrzymać przy sobie. Owładnięty jest ideą uzyskania wonności, która oddawałaby zapach kobiecego, dziewiczego ciała. Zaprowadzi go to do okrutnych, perwersyjnych zbrodni, które rozegrają się między innymi w niezwykle plastycznie odmalowanym, XVIII-wiecznym Paryżu.

  Książka doczekała się świetnej ekranizacji Toma Tykwera, w której główne roli zagrani Ben Whishaw, Alan Rickman i Dustin Hoffman.

  Ach! Chciał mieć ten zapach! Zdobyć go, ale nie poczynać sobie tym razem tak nieskutecznie i niezdarnie jak wtedy na rue des Maras. Tamtym zapachem upił się tylko, wchłonął go w siebie i tym samym go zniszczył. Nie, zapach dziewczyny zza muru chciał sobie naprawdę przyswoić, ściągnąć go z dziewczyny jak skórę i uczynić swym własnym zapachem.


  Opinie

  Napisz opinię

  Pachnidło

  Pachnidło

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: