Lubiewo

Audiobook: Lubiewo

 

Michał Witkowski

 

Michał Witkowski

 

3 godz. 0 min.

 

Ha!Art

 

Audiobook niedostępny

19,00 zł

19,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Lubiewo

  Lubiewo

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISBN:
  83-89911-26-4
  format:
  13,5x18,5 cm
  Producent: Ha! Art

  Lubiewo” (Nagroda Literacka Gdynia 2006), znana powieść Michała Witkowskiego, polskiego pisarza i dziennikarza, współpracownika „Ha!artu”, mającego w swym dorobku takie pozycje jak „Fototapeta”,  „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej” (Książką Lata 2007 Przeglądu Nowości Wydawniczych w Poznaniu), „Margot” czy „Drwal”, ukazuje się właśnie w formie audiobooka w interpretacji samego autora.
  W „Lubiewie” słuchacze audiobooka poznają bohaterów specyficznego, dwuczęściowego „ciotowskiego Dekameronu
  (określenia autora), między innymi Patrycji i Lukrecji, czyli zmanierowanych homoseksualistów, rozpamiętujących czasy PRL-u, a także nudystów w Lubiewie. Książka napisana jest niezwykle barwnym językiem, a uważni słuchacze wychwycą w niej wiele zabawnych nawiązań do klasyki literatury.
  Pomimo bliskiego związku z rzeczywistością, jest to, dodajmy, opis literacki. Niektórzy krytycy widzą w "Lubiewie" reportaż, ale to błąd: Witkowski nie opisuje rzeczywistości, lecz rzeczywistośćć wymyśloną, obecną w opowieściach, niemal mityczną. A na dodatek opisuje fenomenalnie, nie pozostawiając najmniejszej wątpliwości co do miary swojego talentu." (z rec. Jarosława Lipszyca)

  Opinie

  Napisz opinię

  Lubiewo

  Lubiewo

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: