Opowieści o pilocie Pirxie

Audiobook: Opowieści o pilocie Pirxie

 

Stanisław Lem

 

ARTUR DZIURMAN

 

14 godz. 44 min.

 

Duży digipack trójskrzydełkowy

 

Stereo Style

 

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Opowieści o pilocie Pirxie

  Opowieści o pilocie Pirxie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-88340-25-3
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: stereostyle

  "Opowieści o pilocie Pirxie" to jeden z najbardziej znanych zbiorów opowiadań Stanisława Lema. Został wydany po raz pierwszy w 1968 roku przez Wydawnictwo Literackie. Główna tematyka książki to problemy powstające w konfrontacji człowieka z maszyną, wraz z wszystkimi jej konsekwencjami. Główny bohater, Pilot Pirx, człowiek nieśmiały i skromny, a zarazem obarczony dużą odpowiedzialnością w kolejnych opowiadaniach dojrzewa na naszych oczach, a wraz z nim dojrzewają problemy, z którymi się boryka - pilot musi bowiem dowieść wartości niedoskonałego człowieczeństwa w konfrontacji ze światem maszyn i maszynowego myślenia.

  Czas nagrania: 14 godz. 43 min.

  Czyta: Artur Dziurman

  Stanisław Lem (ur. 12 września 1921, zm. 27 marca 2006 w Krakowie)  —polski pisarz, filozof, futurolog, przedstawiciel fantastyki naukowej.  Autor takich pozycji jak m.in. „Solaris”, „Powrót z gwiazd”, „Pamiętnik znaleziony w wannie”, „Bajki robotów”, „Summa technologiae”, „Cyberiada”. W swoich dziełach, które cechuje duże zróżnicowanie zarówno formalne, jak i tematyczne, pisarz poruszał takie kwestie jak rozwój nauki i techniki, ludzka natura, miejsce człowieka we Wszechświecie.

  Między innymi z powodu różnorodności stylów inny wybitny przedstawiciel fantastyki naukowej, Philip K. Dick (który przeżywał wtedy załamanie nerwowe) uważał Lema za prowokację komunistyczną — za nazwiskiem „Lem” kryć się miała mianowicie grupa pisarzy pracujących dla partii komunistycznej, mających przejąć kontrolę nad opinią publiczną.

  Prywatnie Stanisław Lem był miłośnikiem jazdy na nartach, szybkich samochodów, symfonii Beethovena, ginu, marcepanu i chałwy.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Opowieści o pilocie Pirxie

  Opowieści o pilocie Pirxie

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: