Solaris

Audiobook: Solaris

 

Stanisław Lem

 

Jerzy Trela

 

9 godz. 2 min.

 

Duży digipack trójskrzydełkowy

 

Stereo Style

 

Audiobook niedostępny

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Solaris

  Solaris

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-88340-30-7
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: stereostyle

  Solaris jest najsłynniejszą spośród powieści Lema, doczekała się niezliczonej ilości omówień wielu krajach i językach, należy - jak może żadne inne dzieło literatury polskiej - do ścisłego kanonu swego gatunku: powieści o kontakcie z kosmitami, co oznacza, że żadne kompendium omawiające dzieje światowej fantastyki nie może jej pominąć i zlekceważyć. Dlaczego ona właśnie? Może dlatego, iż udało się tutaj nie tylko stworzyć najoryginalniejszą wizję Innego, jaką zna światowa science fiction, ale też najciekawiej, w sposób najbardziej emocjonujący, przedstawić dramat poznania i jego uwikłanie w literaturę nieodłączne dla ludzkiej kultury snucie opowieści.
  Czas nagrania: 9 godz. 02 min
  Czyta: Jerzy Trela

  Stanisław
  Lem (ur. 12 września 1921, zm. 27 marca 2006 w Krakowie)  —polski pisarz, filozof, futurolog, przedstawiciel fantastyki naukowej.  Autor takich pozycji jak m.in. „Solaris”, „Powrót z gwiazd”, „Pamiętnik znaleziony w wannie”, „Bajki robotów”, „Summa technologiae”, „Cyberiada”. W swoich dziełach, które cechuje duże zróżnicowanie zarówno formalne, jak i tematyczne, pisarz poruszał takie kwestie jak rozwój nauki i techniki, ludzka natura, miejsce człowieka we Wszechświecie.

  Między innymi z powodu różnorodności stylów inny wybitny przedstawiciel fantastyki naukowej, Philip K. Dick (który przeżywał wtedy załamanie nerwowe) uważał Lema za prowokację komunistyczną — za nazwiskiem „Lem” kryć się miała mianowicie grupa pisarzy pracujących dla partii komunistycznej, mających przejąć kontrolę nad opinią publiczną.

  Prywatnie Stanisław Lem był miłośnikiem jazdy na nartach, szybkich samochodów, symfonii Beethovena, ginu, marcepanu i chałwy.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Solaris

  Solaris

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: