Zakazane Wrota

Audiobook: Zakazane Wrota

 

Tiziano Terzani

 

Jakub Kukla

 

11 godz. 42 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zakazane Wrota

  Zakazane Wrota

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-63162-19-1

  format: 18,7 x 13,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Zakazane wrota”, książka, której autorem jest Tiziano Terzani, włoski dziennikarz i korespondent „Der Spiegla”, twórca takich pozycji jak „Powiedział mi wróżbita. Lądowe podróże po Dalekim Wschodzie”, „Nic nie zdarza się przypadkiem”, „W Azji”, „Koniec jest moim początkiem”, czy „Dobranoc, panie Lenin!”, ukazuje się w postaci audiobooka, w interpretacji Jakuba Kukly.

  W „Zakazanych wrotach” słuchacze przeniosą się do Chin — kraju pełnego niespodzianek, niezbadanego, tajemniczego, który był pasją Terzaniego. W 1980 roku pisarz razem z rodziną zamieszkał w Pekinie. Przez ponad cztery lata próbował żyć jak przeciętny Chińczyk: stał się Dengiem Tiannuo, posłał dzieci do lokalnej szkoły, hodował świerszcze i jeździł na rowerze. Dotarł do miejsc, do których turyści nie mieli wstępu. Rozmawiał z ludźmi, z którymi jako zagraniczny dziennikarz nie powinien był rozmawiać. Zobaczył kraj zwykłych ludzi, rozdarty między bogactwem tradycji a biedą wynikającą z dyktatury, ogłuszony kakofonią propagandy, obarczony balastem maoizmu. Terzani nie unikał tematów drażliwych i trudnych, takich jak okupacja Tybetu czy kontrola urodzin. Także za to został poddany reedukacji i wydalony z kraju. Zdążył jednak poznać Chiny skrzętnie ukrywane przed okiem Zachodu. Udało mu się przekroczyć zakazane wrota.

  Teraz, słuchając „Zakazanych wrót” w wersji audio, wrota te możemy przekroczyć. wraz z Autorem

  Tiziano Terzani (1938–2004) – reporter, pisarz, podróżnik. Ukończył prawo w Pizie i Leeds, studiował sinologię na nowojorskim uniwersytecie Columbia. Współpracował głównie z tygodnikiem „Der Spiegel”, publikował też m.in. w „Corriere della Sera”, „L’Espresso” i „La Repubblica”. Komentował najważniejsze wydarzenia na kontynencie azjatyckim. W Wietnamie obserwował upadek Sajgonu, a swoje wrażenia zebrał w dwóch książkach: Pelle di leopardo (1973) i Giai Phong! (1976). W latach dziewięćdziesiątych był świadkiem rozpadu Związku Radzieckiego, z czego zdał relację w Buonanotte, signor Lenin (1992). Po 11 września 2001 roku podróżował po Afganistanie, Pakistanie i Indiach; z pisanych stamtąd reportaży powstały jego Listy przeciwko wojnie (2002). W Polsce ukazały się: Powiedział mi wróżbita. Lądowe podróże po Dalekim Wschodzie (2008), Nic nie zdarza się przypadkiem (2009), W Azji (2009) i Koniec jest moim początkiem (2010).


  Opinie

  Napisz opinię

  Zakazane Wrota

  Zakazane Wrota

  25 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: