Do przerwy 0:1

Audiobook: Do przerwy 0:1

 

Adam Bahdaj

 

Andrzej Szopa

 

7 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD

 

Lissner Studio

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Do przerwy 0:1

  Do przerwy 0:1

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-61083-49-8
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Lissner Studio

  "Do przerwy 0:1", znana młodzieżowa powieść Adama Bahdaja, ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Andrzeja Szopy. Książka opowiada losy grupy chłopców, grających w piłkę nożną i marzących o zwycięstwie w turnieju. Młodzi bohaterowie, Perełka, Mandżaro i Paragon będą musieli sprawdzić się nie tylko w sportowej rywalizacji, lecz również w codziennym pokonywaniu rozmaitych kłopotów i problemów, chociażby tych związanych z rodzicami. Akcja powieści rozgrywa się w powojennej Warszawie.

  Na podstawie książki powstał tak serial pod tym samym tytułem, jak również film "Paragon gola", w którym wystąpił między innymi Roman Wilhelmi.

  Adam Bahdaj (ur. 2 stycznia 1918 w Zakopanem, Polska - zm. 7 maja 1985 w Warszawie, Polska) – polski pisarz, tłumacz z języka węgierskiego.Bahdaj urodził w Zakopanem, gdzie spędził lała szkolne i częściowo studenckie. W okresie tym byl członkiem Sekcji Narciarskiej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, uprawiał taternictwo i narciarstwo, brał udział w zawodach narciarskich. Lata zakopiańskie silnie odbiły się w jego twórczości, zwłaszcza w książkach o tematyce górskiej i sportowej. Drugą wojnę światową spędził na Węgrzech. Brał czynny udział w organizowaniu ruchu oporu i życia kulturalnego polskich uchodźców na ziemi węgierskiej. W roku 1943 debiutował w Budapeszcie książką „Seklerskie ballady ludowe". Lata okupacyjne stanowią drugi nurt w jego twórczości — nurt przygody kurierskiej. Po powrocie do kraju do roku 1949 pracował jako dziennikarz.W roku 1949 ukazała się jego pierwsza powieść „Ich pierwszy start". Od tej chwili poświęcił się wyłącznie pracy literackiej. Laureat wielu nagród w tym nagrody Prezesa Ministrów za całokształt twórczości.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Do przerwy 0:1

  Do przerwy 0:1

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: