Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

Audiobook: Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

 

Zbigniew Nienacki

 

WOJCIECH MALAJKAT

 

8 godz. 31 min.

 

Duże pudełko kartonowe

 

Audioclub

 

Audiobook niedostępny

37,99 zł

37,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

  Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 97-883-60339-56-5
  format:
  14,5x20,5 cm
  Producent:Audioclub.pl & Bellona

  Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców Zbigniewa Nienackiego — autora takich pozycji jak Pan Samochodzik i Templariusze czy Pan Samochodzik i Księga strachów — jedna z książek o przygodach Pana Samochodzika, czyli pana Tomasza, detektywa-amatora, posiadacza dziwacznie wyglądającego samochodu-amfibii z silnikiem Ferrari 410 Super America, ukazuje się w formacie audiobooka.

  W Panu Samochodziku i Wyspie Złoczyńców, którego lektorem w wersji audio jest Wojciech Malajkat, Pan Samochodzik wyrusza na spotkanie przygody po raz pierwszy w nabytym w spadku tajemniczym „Samem", odkrywając jednocześnie niezwykłe możliwości tego pokracznego wehikułu. Celem jego podróży jest „Wyspa złoczyńców”, na której w ostatnich dniach wojny dziedzic Dunin ukrył cenne skarby. Okazuje się, że kryjówki zazdrośnie strzegą tajemniczy strażnicy. Na wyspie pojawiają się niebezpieczni członkowie grasującej niegdyś bandy Barabasza. Sytuacja zaczyna przybierać dramatyczny bieg. Czy Panu Samochodzikowi i jego nieodłącznym przyjaciołom-harcerzom uda się wygrać wyścig z czasem i odkryć ukryty skarb? Przekonać się można, słuchając Pana Samochodzika i Wyspy Złoczyńców w wersji audio.

  Zbigniew Nienacki (1929-1994)

  Prawdziwe nazwisko Zbigniew Tomasz Nowicki. Urodził się 1 stycznia 1929 roku w Łodzi, a zmarł 23 września w 1994 roku w Morągu. Polski pisarz i dziennikarz, syn urzędnika — Jana Nowickiego i nauczycielki — Cecylii z Daneckich. W 1948 roku ukończył naukę w II Liceum Ogólnokształcącym, a następnie rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, których jednak nie ukończył. Później pracował jako redaktor w „Głosie Robotniczym”, jako kierownik działu reportażu filmowego, kobiecego w tygodniku „Odgłosy”. W roku 1962 został członkiem Związku Literatów Polskich.

  Zadebiutował w wieku 17 lat powieścią dla młodzieży Związek poszukiwaczy skarbów, drukowaną w odcinkach w tygodniku „Przyjaciel”, choć za prawdziwy debiut uważana jest powieść Uroczysko z 1957 roku. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści dla młodzieży o Panu Samochodziku — historyku sztuki, pracowniku muzeum i detektywie-amatorze — oraz powieść dla dorosłych Raz w roku w Skiroławkach.

  Opinie

  Napisz opinię

  Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

  Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: