Przygody Hucka

Audiobook: Przygody Hucka

 

Mark Twain

 

Roman Felczyński

 

13 godz. 36 min.

 

Pudełko DVD

 

MTJ

 

Wysyłamy: w ciągu 7-10 dni

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Przygody Hucka

  Przygody Hucka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

  `Któregoś dnia po kolacji wdowa wzięła do ręki książkę i uczyła mnie o Mojżeszu ukrytym w sitowiu. A ja okropnie nie chciałem się wszystkiego o nim dowiedzieć, ale po chwili wdowa się wygadała, że Mojzesz umarł dość dawno temu, więc całkiem przestałem się nim interesować, bo nic a nic mnie nie obchodzą nieboszczycy. Zaraz potem zachciało mi sie palić, więc poprosiłem wdowę o pozwolenie, ale gdzie tam! Nie pozwoliła.`

  Mark Twain (ur. 30 listopada 1835 w osadzie Florida, Monroe, w stanie Missouri, zm. 21 kwietnia 1910 w Redding, stan Connecticut) — amerykański pisarz szkockiego pochodzenia, którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”. Twain zasłynął także jako satyryk, humorysta; był wolnomularzem.

  Z powodu śmierci ojca przyszły pisarz już jako dwunastolatek musiał zacząć pracować: najpierw jako chłopiec na posyłki w drukarni, później jako pilot parostatków pływających po Missisipi, poszukiwacz złota i wreszcie reporter. Swoje doświadczenia barwnie opisywał, przykładowo w autobiograficznej powieści „Życie na Missisipi”. Do innych jego znanych dzieł należą: „O sławnej skaczącej żabie z Calaveras”, „Prostaczkowie za granicą”, „Pod gołym niebem”, „Pozłacany wiek”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Książę i Żebrak”, „Przygody Hucka Finna”, „Jankes na dworze króla Artura”, „Listy z Ziemi”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Przygody Hucka

  Przygody Hucka

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: