Przygody Tomka Sawyera

Audiobook: Przygody Tomka Sawyera

 

Mark Twain

 

Jacek Wolszczak

 

8 godz. 37 min.

 

Pudełko DVD szerokie

 

Propaganda

 

Audiobook niedostępny

29,99 zł

29,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Przygody Tomka Sawyera

  Przygody Tomka Sawyera

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN: 83-60711-11-9
  format:
  14,5x20,5 cm
  Producent: Propaganda

  Pierwsza część losów Tomka Sawyera i Hucka Finna - wyjątkowych chłopców, których chęć przygody wciąż popycha ku kolejnym niebezpieczeństwom. Przyjaciele, pochodzący ze skrajnie różnych warstw społecznych, przypadkowo stają się świadkami morderstwa. Wciągnieci w wit zdarzeń, uczą się świata. Jednocześnie dotykają ich także bardziej przeciętne, codzienne kłopoty młodych chłopców.

  "Obudził go hałas.
  - Tomasz Sawyer!
  Tomek wiedział, że jak się wymienia jego pełne nazwisko, to nie oznacza to nic dobrego.
  - Słucham panie profesorze!
  - Chodź no tu. Cóż, kochanku, znowu za późno, jak zwykle?
  Tomek miał właśnie uciec się do jakiegoś kłamstwa, gdy wtem spostrzegł dwa jasne warkocze, spadające na plecy I, jak każdy zakochany, domyślił się natychmiast do kogo należą..."

  Mark Twain
  (ur. 30 listopada 1835 w osadzie Florida, Monroe, w stanie Missouri, zm. 21 kwietnia 1910 w Redding, stan Connecticut) — amerykański pisarz szkockiego pochodzenia, którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”. Twain zasłynął także jako satyryk, humorysta; był wolnomularzem.

  Z powodu śmierci ojca przyszły pisarz już jako dwunastolatek musiał zacząć pracować: najpierw jako chłopiec na posyłki w drukarni, później jako pilot parostatków pływających po Missisipi, poszukiwacz złota i wreszcie reporter. Swoje doświadczenia barwnie opisywał, przykładowo w autobiograficznej powieści „Życie na Missisipi”. Do innych jego znanych dzieł należą: „O sławnej skaczącej żabie z Calaveras”, „Prostaczkowie za granicą”, „Pod gołym niebem”, „Pozłacany wiek”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Książę i Żebrak”, „Przygody Hucka Finna”, „Jankes na dworze króla Artura”, „Listy z Ziemi”.

  Opinie

  Napisz opinię

  Przygody Tomka Sawyera

  Przygody Tomka Sawyera

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: