Przygody Hucka Finna

Audiobook: Przygody Hucka Finna

 

Mark Twain

 

Jacek Wolszczak

 

8 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD szerokie

 

Propaganda

 

Audiobook niedostępny

29,99 zł

29,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Przygody Hucka Finna

  Przygody Hucka Finna

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN: 83-60711-10-0
  format:
  14,5x20,5 cm
  Producent: Propaganda

  Tytułowy Huckleberry Finn to uosobienie amerykańskiej wolności, protoplasta późniejszych hipisów. Przygody Hucka to ponadczasowa historia przyjaźni. Huck Finn i Murzyn Jim uciekają przed łowcami niewolników, przeżywając po drodze liczne przygody. Pełna napięcia,, niebezpieczeństw i iskrzącego humoru powieść. Wspaniale odmalowane krajobrazy dorzeczy Illinois i Mississippi, wstrząsajace perypetie oraz znany skądinąd Tomek Sawyer...

  Mark Twain
  (ur. 30 listopada 1835 w osadzie Florida, Monroe, w stanie Missouri, zm. 21 kwietnia 1910 w Redding, stan Connecticut) — amerykański pisarz szkockiego pochodzenia, którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”. Twain zasłynął także jako satyryk, humorysta; był wolnomularzem.

  Z powodu śmierci ojca przyszły pisarz już jako dwunastolatek musiał zacząć pracować: najpierw jako chłopiec na posyłki w drukarni, później jako pilot parostatków pływających po Missisipi, poszukiwacz złota i wreszcie reporter. Swoje doświadczenia barwnie opisywał, przykładowo w autobiograficznej powieści „Życie na Missisipi”. Do innych jego znanych dzieł należą: „O sławnej skaczącej żabie z Calaveras”, „Prostaczkowie za granicą”, „Pod gołym niebem”, „Pozłacany wiek”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Książę i Żebrak”, „Przygody Hucka Finna”, „Jankes na dworze króla Artura”, „Listy z Ziemi”.

  Opinie

  Napisz opinię

  Przygody Hucka Finna

  Przygody Hucka Finna

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: