Filtr formatów:
CD audio
MP3 CD
MP3 download
Filtr treści:
adaptacja
brak informacji
pełna
skrócona
wykład
Strona główna » DLA NASTOLATKÓW » Lucy Maud Montgomery, ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA, 1CD - MP3

Wybierz kategorię

KONTAKT
KONTAKT
oraz
ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE

tel. 22 736 61 27
kom. 781 776 894

w godz: 9.00-16.00


Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wpisz poniżej swój adres e-mail, na który będziemy przesyłać informacje o nowościach i promocjach.

Usuń

Promocje

 

Audiobook: Lucy Maud Montgomery, ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA, 1CD - MP3


Czas nagrania: 12 godz.41 min
Opakowanie: Mały digipack dwuskrzydełkowy

Rok wydania: 2013
ISBN:
978-83-7878-032-8
format: 14 x 12,5 cm
Producent: Biblioteka Akustyczna

Ania z Zielonego Wzgórza”, która w formacie audiobooka pojawia się w interpretacji Joanny Pach-Żbikowskiej, jest popularną książką Lucy Maud Montgomery, autorki takich powieści jak m.in.: „Dziewczę z sadu”, „Historynka”, „Złocista droga”, „Emilka ze Srebrnego Nowiu”, „ Emilka dojrzewa”, „Błękitny zamek”, „Emilka na falach życia”, Czarodziejski świat Marigold”.

Książka, wielokrotnie przenoszona na ekran, swej ekranizacji doczekała się już w 1919 Roku, w reżyserii Williama Desmonda Taylora, a później chociażby w 1985, w reżyserii Kevina Sullivana.

Słuchacze „Ani z Zielonego Wzgórza” poznają opowieść o przebojowej, niezwykle inteligentnej dziewczynce i jej przygodach w Avonlea.

 Główna bohaterka Ania Shirley ma 11 lat, płomiennie rude włosy i niezły charakterek! Właśnie opuszcza sierociniec i nareszcie wyrusza do tak długo wyczekiwanego nowego domu. Na miejscu okazuje się jednak, że zaszła pomyłka… Maryla Cuthbert i jej brat Mateusz chcieli przygarnąć pracowitego chłopca, a nie pyskatą dziewczynkę, której czasami nie wychodzą nawet najprostsze domowe czynności.

W nowym otoczeniu na Anię czeka wiele niespodzianek i wyzwań. Z łatwością zdobywa przyjaciół i równie łatwo przysparza sobie wrogów. Często chodzi z głową w chmurach i zatraca się w swoim małym ulotnym świecie. Czy Ani uda się zdobyć serca tymczasowych opiekunów i zostanie w domu na Zielonym Wzgórzu? Czy okiełzna swoją żywą wyobraźnię i zapanuje nad językiem? Tego dowiecie się właśnie słuchając naszego audiobooka.

Lucy Maud Montgomery (ur. 30 listopada 1874 w Clifton, zm. 24 kwietnia 1942 w Toronto) – kanadyjska pisarka. Miała zaledwie 21 miesięcy, kiedy po śmierci matki ojciec oddał ją na wychowanie dziadkom, z którymi spędziła dzieciństwo i młodość. Uczyła się w Charlottetown i Halifaxie. Pracowała w redakcji „Halifax Daily Echo”. Skończyła dwuletni kurs nauczycielski w Prince of Wales College, gdzie zaliczyła wszystkie zajęcia w ciągu jednego Roku i uzyskała dyplom nauczycielski pierwszej klasy. W 1905 Roku zaczęła pisać swoją pierwszą powieść – Anię z Zielonego Wzgórza. Po ślubie z prezbiteriańskim pastorem w 1911 Roku Maud zamieszkała w Ontario, gdzie wychowywała synów, prowadziła szkółkę niedzielną i dużo pisała. Za swą pracę otrzymała srebrny medal francuskiego Instytutu Literatów i Artystów. W 1923 Roku została pierwszą kobietą w historii Kanady wybraną na członkinię Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych (Royal Society of Arts) w Wielkiej Brytanii. A w 1935 Roku odznaczono ją Orderem Imperium Brytyjskiego.

 

 

 

 

Wybierz format:
24.90 PLN 24.90 PLN
Cena brutto
24.90 PLN


Dostępność:
wysyłamy w ciągu: 24 godz

Ci, którzy kupili tego audiobooka, kupili również:

 Pokaż recenzje 
  
Inne produkty z tej samej kategorii

Nikt jeszcze nie dodał opinii na temat tego produktu. Jeśli uważasz, że audiobook ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA jest dobrą pozycją, podziel się swoją oceną. Również jeśli Twoim zdaniem ten produkt jest kiepski napisz o tym. Pomożesz w ten sposób innym osobom w podjęciu decyzji o jego ewentualnym zakupie. Dziękujemy !
Dodaj recenzję

   Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O sklepie  |  Poradnik  |  Regulamin  |  Nasza wysylka  |  Reklamacje i zwroty  |  Kontakt  |  Pomoc  |  FastDeal Pomoc   
Copyright © 2011 Ateria Sp. z o.o. | oprogramowanie
| Modyfikacje Sklepy internetowe E-VENDOR
książki audio, książki na mp3, audiobook, audiobooks, książki do słuchania, książki na CD, książki na płytach, książki mówione, książki na kasetach