Filtr formatów:
CD audio
MP3 CD
MP3 download
Filtr treści:
adaptacja
brak informacji
pełna
skrócona
wykład
Strona główna » LITERATURA FAKTU » Rafał A. Ziemkiewicz, POLACTWO, 1CD - MP3

Wybierz kategorię

KONTAKT
KONTAKT
oraz
ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE

tel. 22 736 61 27
kom. 781 776 894

w godz: 9.00-16.00


Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wpisz poniżej swój adres e-mail, na który będziemy przesyłać informacje o nowościach i promocjach.

Usuń

Promocje

 

Audiobook: Rafał A. Ziemkiewicz, POLACTWO, 1CD - MP3


Czas nagrania: 10 godz.48 min
Opakowanie: Pudełko DVD

rok wydania: 2010
ISBN:
978-83-62121-01-4
format: 19 x 13,5cm
Producent: StoryBox

 Polactwo” , ukazujące się właśnie jako audiobook, to kolejna książka Rafała A. Ziemkiewicza, polskiego dziennikarza i publicysty, autora zbiorów opowiadań: „Władca szczurów”, „Skarby stolinów”, „Czerwone dywany, odmierzony krok”, „Śpiąca królewna”, „Coś mocniejszego”, oraz powieści: „Wybrańcy Bogów”, „Pieprzony los Kataryniarza”, „Walc stulecia”, „Ciało obce”, „Ognie na skałach”, „Żywina”, „Zgred”.

W „Polactwie”, które w wersji audio czyta sam autor, Ziemkiewicz zadaje pytanie, co stało się  z Polakami po upadku komunizmu. Pisarz nie oszczędza polityków z żadnej opcji politycznej, ostro formułuje tezy dotyczące najnowszej historii Polski, „sprawiedliwości” społecznej, roli związków zawodowych, wyborów Polaków.

„Dziwi mnie opinia, jakobym napisał książkę głęboko pesymistyczną, odbierającą Polakom nadzieję. Napisałem książkę o tym, że wszystkie nasze problemy mają dające się racjonalnie wytłumaczyć przyczyny. Że to nie żadna klątwa czy kara Boża, żadne geopolityczne fatum. To nasza zwichnięta historia — doświadczenia niewoli, ukradziony wiek XIX, brak pewnych mechanizmów społecznych, a wreszcie cynicznie, przez wiele lat uprawiana przez okupantów i ich rodzimych kolaborantów inżynieria społeczna, obliczona na zabicie naszych narodowych instynktów. (…) To ma być rozpoznanie pesymistyczne?

Rafał A. Ziemkiewicz
(ur. 13 września 1964 w Piasecznie) — absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz science fiction i działacz fandomu. Autor wielu powieści i zbiorów opowiadań, między innymi „Władcy szczurów”, „Skarbów stolinów”, „Pieprzonego losu Kataryniarza”, „Ciała obcego”, „Frajerów”, „Polactwa”, „Michnikowszczyzny. Zapisu choroby”, „Czasu wrzeszczących staruszków”.

Na dorobek twórczy Rafała Ziemkiewicza składają się zarówno dzieła z gatunku science fiction, jak i utwory zaliczane do publicystyki. W tym pierwszym przypadku literacki debiut stanowiła publikacja opowiadania „Z palcem na spuście” w tygodniku „Odgłosy” (1982). Z kolei karierę publicysty rozpoczynał jako felietonista tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Trzykrotny laureat prestiżowej nagrody im. Janusza Zajdla, dwukrotny laureat nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, Śkąkfy, laureat Nagrody Kisiela.

 

 

 

 

Wybierz format:
19.99 PLN 17.95 PLN
Cena brutto
19.99 PLN


Dostępność:
wysyłamy w ciągu: 24 godz

Ci, którzy kupili tego audiobooka, kupili również:

 Pokaż recenzje 
  
Inne produkty z tej samej kategorii
Autor: jerzy Ocena: Data dodania: 2013-02-28
REWELACJA!!!!!!!!
Autor: Anonimowy Ocena: Data dodania: 2010-05-18
Najlepsza pozycja Ziemkiewicza, polecam.
Autor: Adam Ocena: Data dodania: 2010-04-26
Polecam !!! Wspaniała krytyka naszego społeczeństwa bez owijania w bawełnę.
Dodaj recenzję

   Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O sklepie  |  Poradnik  |  Regulamin  |  Nasza wysylka  |  Reklamacje i zwroty  |  Kontakt  |  Pomoc  |  FastDeal Pomoc   
Copyright © 2011 Ateria Sp. z o.o. | oprogramowanie
| Modyfikacje Sklepy internetowe E-VENDOR
książki audio, książki na mp3, audiobook, audiobooks, książki do słuchania, książki na CD, książki na płytach, książki mówione, książki na kasetach