Filtr formatów:
CD audio
MP3 CD
MP3 download
Filtr treści:
adaptacja
brak informacji
pełna
skrócona
wykład
Strona główna » HISTORIA » OD MIESZKA DO JANA PAWŁA II, 30CD

Wybierz kategorię

KONTAKT
KONTAKT
oraz
ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE

tel. 22 736 61 27
kom. 781 776 894

w godz: 9.00-16.00


Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wpisz poniżej swój adres e-mail, na który będziemy przesyłać informacje o nowościach i promocjach.

Usuń

Promocje

 

Audiobook: OD MIESZKA DO JANA PAWŁA II, 30CD


Czas nagrania: 33 godz.

Rok wydania: 2005
ISBN: 83-11-10241-4
format: 13x13,5 cm
Producent: Bellona


Cykl 30 płyt - pierwszy tak kompleksowy, daleki od utartych stereotypów obraz dziejów naszego państwa - powstał na zamówienie Polskiego Radia w zwiazku z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy słuchowiskami i prośbami o wznowienia.

Wszystkie wypowiedzi naukowców układają się w logiczną, uporządkowaną chronologicznie całość, co decyduje o poznawczym, popularyzatorskim charakterze dzieła. Komplet stanowi znakomity materiał edukacyjny tak dla uczniów jak i dla osób szczególnie zainteresowanych historią, pragnących rozwijać swoją wiedzę z tego zakresu, a jednocześnie nie mających czasu na lekturę.
Każda z wypowiedzi została zilustrowana starannie dobranymi fragmentami dokumentów, kronik, pamiętników, literatury pięknej, jak również oryginalnymi nagraniami głosów Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Władysława Sikorskiego i innych.

Każda z płyt jest w odrębnym indywidualnym opakowaniu kartonowym. Do publikacji jest dołączona 40-stronicowa książeczka szczegółowo opisująca zawartość.Wybierz format:
194.99 PLN
Cena brutto
194.99 PLN


Dostępność:
Produkt chwilowo niedostępny

Ci, którzy kupili tego audiobooka, kupili również:

 Pokaż recenzje 
  
Inne produkty z tej samej kategorii
Recenzja naszych ekspertów
,,Od Mieszka do Jana Pawła II"
Marcin Bednarek, mat. nadesłany
Autor: Praca zbiorowa
Tytuł: "Od Mieszka do Jana Pawła II"
Czytają: prof. Wojciech Falkowski, prof. Teresa Chynczeska-                -Hennel, 
prof. Jacek Staszewski,
prof. Andrzej Szwajc, prof. Paweł Wieczorkiewicz,
prof. Jerzy Eisler
Czas: 33 godz.
Nośnik: 30 CD
Wydawca Bellona

Posłuchaj fragmentu

Moja opinia o Historii Polski (po 19 płytach) jest następująca: to przede wszystkim bardzo dobra pozycja. Nie ma jednak róży bez kolców.

 

Istotną rolę w książkach audio pełnią lektorzy zastępujący papier i czcionkę zwykłej książki. Ponieważ autorzy publikacji zdecydowali się, by warstwę merytoryczną czytali historycy-specjaliści od danej epoki, sposób prezentacji materiału jest róźnorodny. Są teksty czytane świetnie, z zaangażowaniem i pasją, są też takie, które powodują całkowitą senność i znudzenie mimo ciekawej treści, co od słuchacza wymaga większego zaangażowania.

Zdarzają się problemy z dykcją. Innym "kolcem" jest rozplanowanie płyt - pewnym zagadnieniom poświęca się nieproporcjonalnie więcej czasu niż innym, nie mniej istotnym, jeśli nie istotniejszym. Jest to chyba pokłosie "dynamiki" lekcji historii ze szkół podstawowej i średniej, kiedy zarówno chrztowi Polski, jak i powstaniu styczniowemu poświęcano jedną lekcję. Ranga każdego wydarzenia niezwykle istotna, ale o ile więcej działo się podczas powstania niż podczas chrztu.

Kolejnym problemem jest przygotowanie czytanej treści. Podobnie jak ze sposobem czytania, niektórzy lektorzy używają prostego języka z prostą składnią zdań, a niektórzy tworzą skomplikowane zdania złożone z życiem wyszukanych słów. Jeśli celem takich publikacji jest popularyzacja wiedzy historycznej, to należy ustalić odpowiednie proporcje, żeby osoby z każdymi poziomem wykształcenia czerpały przyjemność ze słuchania Historii. Czasami też gubi się wątek pomiędzy poszczególnymi tematami na danej płycie, a to powoduje przeskakiwanie z tematu na temat.

Podsumowując - osoby, które chcą odświeżyć sobie Historię Polski na pewno będą z tej publikacji zadowolone. W przyszłości należy zwrócić uwagę na sposób i przygotowanie treści do czytania, aby wszystkie elementy zachowały założoną spójność - także pod względem zachowania ciągłości myśli i treści. Ważnym aspektem jest także zachowanie właściwych proporcji, tak aby nie pozostawało wrażenie "ślizgania się" po temacie, zwłaszcza w dalszych częściach historii. Tak dzieje się zwłaszcza w okresach międzywojnia i II wojny światowej.

Mimo pewnych niedociągnięć, gorąco polecam. Czekam także na wersję "wydanie uaktualnione i zmienione" lub na obszerne wydania z danej epoki.
Recenzje naszych klientów
Autor: Marcin Bednarek Ocena: Data dodania: 2006-12-14
Moja opinia o Historii Polski (po 19 płytach) jest następująca: Przede wszystkim jest to bardzo dobra pozycja, ale nie ma róży bez kolców. Istotną rolę w książkach audio pełnią lektorzy, którzy są jak papier i czcionka dla zwykłej książki. Ponieważ autorzy publikacji zdecydowali się, aby warstwę merytoryczną czytali specjaliści-historycy z danej epoki, więc czytają oni bardzo różnie. Są płyty czytane świetnie, z zaangażowaniem i pasją, a niektóre powodują całkowitą senność i znudzenie mimo ciekawej treści, co od słuchacza wymaga większego zaangażowania. Zdarzają się problemy z dykcją. Innym kolcem jest rozplanowanie płyt - niektórym zagadnieniom poświęca się nieproporcjonalnie więcej czasu niż innym istotnym, o ile nie istotniejszym. Jest to chyba pokłosie "dynamiki" lekcji hostorii ze szkół podstawowej i średniej, kiedy zarówno chrztu Polski, jak i Powstaniu Styczniowemu poświęcano jedną lekcję. Ranga każdego wydarzenia niezwykle istotna, ale o ile więcej działo się podczas Powstania niż podczas chrztu. Kolejnym problemem jest przygotowanie czytanej treści. Podobnie jak ze sposobem czytania - niektórzy lektorzy używają prostego języka z prostą składnią zdań, a niektórzy tworzą skomplikowane zdania złożone z użyciem wyszukanych słów. Jeśli celem takich publikacji jest popularyzacja wiedzy historycznej to należy znaleźć odpowiednią proporcję, aby osoby z każdym poziomem wykształcenia czerpały przyjemność ze słuchania Historii. Czasami też gubi się wątek pomiędzy poszczególnymi tematami na danej płycie i jest standardowe skakanie z tematu na temat. Podsumowując - dobrze, że taka pozycja jest i osoby, które chcą odświeżyć sobie Historię Polski będą z niej zadowolone. W przyszłości należy jednak - bezwzględnie korzystać z profesjonalnych lektorów - nawet kosztem wzrostu ceny. Należy zwrócić uwagę na sposób i przygotowanie treści do czytania, aby wszystkie elementy zachowały założoną spójność - także pod względem zachowania ciągłości myśli i treści. Ważnym aspektem jest także zachowanie właściwych proporcji, tak aby nie pozostawało wrażenie "ślizgania się" po temacie zwłaszcza w dalszych częściach Historii. Obawiam się narastania takiej sytuacji zwłaszcza w okresie międzywojennym i II wojny światowej. Generalnie - gorąco polecam i zachęcam, mimo wad tego wydawnictwa. Czekam także na wersję "wydanie uaktualnione i zmienione" lub obszerne wydania z danej epoki.
Dodaj recenzję

   Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O sklepie  |  Poradnik  |  Regulamin  |  Nasza wysylka  |  Reklamacje i zwroty  |  Kontakt  |  Pomoc  |  FastDeal Pomoc   
Copyright © 2011 Ateria Sp. z o.o. | oprogramowanie
| Modyfikacje Sklepy internetowe E-VENDOR
książki audio, książki na mp3, audiobook, audiobooks, książki do słuchania, książki na CD, książki na płytach, książki mówione, książki na kasetach