Audiobooki na Dzień Matki

Filtr formatów:
CD audio
MP3 CD
MP3 download
Filtr treści:
adaptacja
brak informacji
pełna
skrócona
wykład
Strona główna » PORADNIKI » John Eldredge, DZIKIE SERCE, 1CD - MP3

Wybierz kategorię

KONTAKT
Szybki kontakt:
oraz zamówienia telefoniczne
(32) 785 02 20 lub 781 776 894
w godz: 9-16
Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wpisz poniżej swój adres e-mail, na który będziemy przesyłać informacje o nowościach i promocjach.

Usuń

Promocje

 

Audiobook: John Eldredge, DZIKIE SERCE, 1CD - MP3


Czas nagrania: 9 godz.15 min
Treść: pełna
Rok wydania: 2008
ISBN 978-83-7033-638-7
format:
14x12,5 cm
Producent: W drodze

Głęboko w swym sercu każdy mężczyzna
tęskni za bitwą, którą mógłby stoczyć,
przygodą, którą mógłby przeżyć,
i Piękną, którą mógłby uratować.
To Bóg go takim stworzył.


John Eldredge wierzy, że to, co naprawdę znajduje się w sercu mężczyzny, zostało całkiem zagubione. "Większość mężczyzn uważa, iż Bóg postawił ich na ziemi, aby byli dobrymi chłopcami", pisze w
Dzikim sercu. Problem z mężczyznami polega na tym, że nie potrafią dotrzymywać obietnic, być liderami duchowymi, rozmawiać z żonami ani wychować dzieci. Jeśli jednak bardzo się postarają, to mogą osiągnąć wzniosły szczyt i stać się... miłym facetem. Właśnie to stawiamy za wzór dojrzałości chrześcijańskiej: naprawdę miłego faceta.

Każdy mężczyzna był kiedyś chłopcem. A każdy mały chłopiec ma marzenia, wielkie marzenia: marzenie, że zostanie bohaterem, pokona złych facetów, dokona wielkich czynów i uratuje damę w nieszczęściu. Każda mała dziewczynka także ma marzenia: wiedząc, że jest Piękną, marzy, iż uratuje ją jej książę i porwie ją jakaś wielka przygoda.

Jednak co dzieje się z tymi marzeniami, gdy dorastamy? Wejdźcie do jakiegokolwiek kościoła, rozejrzyjcie się wokoło i zapytajcie siebie: Jaki jest chrześcijański mężczyzna? Nie słuchajcie, co wam wmawiają, tylko patrzcie na to, co tam widzicie. Większość chrześcijańskich mężczyzn jest... znudzona.

Wybierz format:
25.00 PLN
Cena brutto
25.00 PLN


Dostępność:
Wysyłamy w ciągu: 3-5 dni

Ci, którzy kupili tego audiobooka, kupili również:

 Pokaż recenzje 
  
Inne produkty z tej samej kategorii
Recenzja naszych ekspertów
Tęsknoty męskiej duszy po amerykańsku

Jacek Sierka, AudioBook.pl

John Eldredge, DZIKIE SERCE, 1CD - MP3 Autor: John Eldredge
Tytuł: "Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy"
Czyta: Andrzej Lajborek
Czas: 9 godz. 15 min
Nośnik: 1 CD MP3
  Wydawca: W drodze

Posłuchaj fragmentu

"Dzikie serce" to książka o tym, co nam śpiewa w duszy. A może raczej o tym, co nam w duszy fałszuje, dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, żeby jednak trzymało się melodii.

Ta książka to pozycja stworzona przez mężczyznę i o mężczyznach. Czy dla mężczyzn? Chyba nie tylko. Eldredge w dość gawędziarskiej formie przedstawia trzy jego zdaniem najważniejsze elementy, na których opiera się męskie poczucie wartości. To bitwa, którą mężczyzna chciałby stoczyć, przygoda, którą chciałby przeżyć oraz piękna, którą chciałby uratować. To sedno męskiej natury jest w dzisiejszym świecie poza możliwością swojego spełnienia. Wzory społeczne nakazują być uczynnym katolikiem, przykładnym mężem i wzorowym pracownikiem. Męska pasja, energia, kreatywna potencja są tłumione - z obawy przed złymi skutkami porywczej natury. Przez to nie możemy zasmakować prawdziwej wolności, odkryć własnej tożsamości, znaleźć miejsca w świecie, który lwa męskiej duszy chce zamienić w barana.  Eldredge próbuje wydobyć te zapomniane atrybuty na światło dzienne, zagrzać nas do walki - o nas samych, o nasze dzikie serce, za którym wszyscy tęsknimy, a które cywilizowany świat nam odbiera.

Szybko jednak toniemy w ciężkostrawnym amerykańskim sosie. Według autora "Dzikiego serca" wzór do naśladowania dla każdego (podkreślmy: każdego) chłopca to William Wallace, kreacja z filmu "Braveheart". Dołączają do niego później takie moralne autorytety jak Maximus ("Gladiator") czy Stephen E. Ambrose ("Citizen soldiers", "Szeregowiec Ryan"), przewija się Kevin Costner, John Wayne i parę innych postaci ekranowego - prawdziwego świata Ameryki. Słyszymy również tak powalające argumenty w obronie męskiego serca jak ten, że "naziści zostali pokonani siłą mężczyzn, apartheidu nie zniesiono dzięki kobietom" (a kto wymyślił nazizm i dyskryminację?) czy głęboko retoryczne pytanie "a kto oddał swe miejsca w łodziach ratunkowych na Titanicu, żeby można uratować kobiety i dzieci?". Eldredge z irytującą amerykańską pewnością siebie twierdzi też na przykład, iż każdy chłopiec pragnie rzucać podkręcone piłki; kto z Was kiedyś grał w baseball? Cóż, trzeba przyjąć do wiadomości, że podświadomie i tak chcieliście te piłki rzucać.

Wizja Eldredge'a to miliony Braveheartów, Maximusów czy żołnierzy w Normandii, którzy jakże romantycznie zdobywają broniony przez Niemców dom-bunkier. Zabijają ich wprawdzie, ale co tam, to tylko naziści, to ci źli, a my bronimy Ameryki. "Dzikie serce" nie odpowiada jednak na pytanie: kto ma tworzyć armię szeregowców dla tych wszystkich generałów, kto ma być przeciwnikiem dla tych, co najlepiej podkręcają piłki, żeby mógł odbyć się mecz. Można więc przyjąć, że ta rola jest przeznaczona gromadom kobiet, ewentualnie z wąsami przyklejonymi dla efektu.

Przyjaciel zarzucił mi, że nie umiem odrzucić tej tandety amerykańskiego snu i dostrzec w "Dzikim sercu" mądrości przesłania. Tak, mimo popkulturowej papki Eldredge przekazuje zaskakująco głęboką wizję męskości. Proste przykłady często trafiają w samo serce - bo odnajdujemy się w nich, bo przeżyliśmy coś podobnego sami. Obowiązujące od pokoleń schematy toksycznych zachowań na linii ojciec - syn, zagubiona w świecie samochodów chęć odetchnięcia pełną piersią na szczycie zdobytej na własnych nogach góry, dzikość i pasja, trzymana w ryzach przez nowoczesne społeczeństwo - to wszystko jest w tej książce. Jest zapach rozległych trawiastych stepów, radość obcowania z przestrzenią. Z niebezpieczeństwem. Jest w tej książce przede wszystkim poczucie ogromnej wolności, która przychodzi po odrzuceniu tłamszących nasze serce schematów społecznych, zrozumienie istoty swojej tęsknoty za przygodą, za bitwą. Płomienne przemowy Eldredge'a rozniecają w nas iskrę, choć ona nie zawsze płonie dalej, gdy słowa książki milkną. "Dzikie serce" daje nam posmakować tego, co tkwi w nas bardzo głęboko. Nie daje jednak tak naprawdę odpowiedzi, jak to zrealizować, w jaki sposób osiągnąć wolność. Choć i samo rozbudzenie pragnień jest czymś rzadkim, czymś naprawdę wartościowym.

Parę słów o technicznej stronie audiobooka. Koszmarnie długie odcinki (około 50 minut każdy! poza wstępem i zakończeniem) mogą skutecznie zniechęcić każdego słuchacza. Potrzeba przewijania, szukania odpowiedniego fragmentu, gdy wraca się do niego po jakimś czasie, to droga przez mękę. Brak jakiegokolwiek podkładu muzycznego dodatkowo utrudnia nawigację po płycie. Czytający booka pan Andrzej Lajbork już na samym starcie raczy nas swojsko brzmiącym "Dzionem", później taka polska wymowa powtarza się w paru miejscach. Do tego dochodzi cały repertuar westchnień, chrząknieć, śmiechów, parsknięć... Ta początkowo irytująca interpretacja z czasem zaczyna się jednak podobać, i coraz lepiej wpasowuje się w formę gawędy czy opowieści. Lajbork czyta może nazbyt "po swojemu", ale po dwóch-trzech rozdziałach zaczyna się naprawdę czuć klimat amerykańskiej opowieści. Audiobooka wyróżnia również okładka - przyciągająca wzrok, stworzona z pomysłem i humorem. Tę pozycję na pewno wypatrzymy na półce.

Czas podsumować... przeczytajcie. To dobra książka. Warto poczuć chociaż tę chwilę wolności i niezmąconego spokoju w dzisiejszym pędzącym świecie. Niektórym "Dzikie serce" może nawet wskazać drogę. A i łyk pociesznej amerykańskości dobrze zrobi na skołatane nerwy.

Fabuła 4
Interpretacja 4
Efekty specjalne
Grafika i estetyka opakowania 5
Jakość techniczna nagrania 3
Ogólne wrażenie 4
Recenzje naszych klientów
Autor: Edward Ocena: Data dodania: 2011-02-24
Świetna książka. Daje sporo do myślenia. Nie daję najwyższej oceny z powodu długich wstawek religijnych.
Dodaj recenzję

   Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O sklepie  |  Regulamin  |  Aktualny stan koszyka  |  Pomoc  |  FastDeal Pomoc   
Copyright © 2011 Ateria Sp. z o.o. | oprogramowanie
| Modyfikacje Sklepy internetowe E-VENDOR
książki audio, książki na mp3, audiobook, audiobooks, książki do słuchania, książki na CD, książki na płytach, książki mówione, książki na kasetach