Zrób sobie raj

Audiobook: Zrób sobie raj

 

Mariusz Szczygieł

 

Mariusz Szczygieł

 

5 godz. 50 min.

 

Małe pudełko kartonowe

 

Czarne

 

Audiobook niedostępny

30,50 zł

30,50 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zrób sobie raj

  Zrób sobie raj

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7536-272-5
  format:
  14 x 12,5 cm
  Producent: Czarne

  Poprzednia książka Mariusza Szczygła o Czechach - Gottland - została przełożona na dziesięć języków, zdobyła w Brukseli nagrodę dla najlepszej europejskiej książki roku, w Polsce otrzymała pięć nagród, z Nike Czytelników na czele, a dziennik "Le Figaro" napisał: "To nie jest książka, to klejnot".

  W przeciwieństwie do Gottlandu, który opowiadał o Czechach między rokiem 1882 a 2003, "Zrób sobie raj" jest książką przede wszystkim o Czechach współczesnych. To opowieść o narodzie, który stworzył sobie kulturę jako antydepresant. Jeśli - jak twierdzi Michel Houellebecq - nasze czasy najlepiej charakteryzuje słowo "posępność", to Czesi w interpretacji Szczygła są społeczeństwem, które tę posępność umie imponująco usunąć z pola widzenia.

  Zrób sobie raj jest opowieścią o tym, co zafascynowało autora w czeskiej kulturze. W kulturze radości smutku. Śmiech jest tu pokazany jako maska tragicznej bezradności. Reportera Szczygła najbardziej fascynują Czesi, którzy nie wierzą w Boga. "Jak się państwu żyje bez Boga?" - to pytanie, czasem wyrażone wprost, a czasem ukryte, jest refrenem tej książki, łączącej osobisty pamiętnik z esejem, felietonem i reportażem.

  Opinie

  Napisz opinię

  Zrób sobie raj

  Zrób sobie raj

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: