Samsara. Na drogach, których nie ma

Audiobook: Samsara. Na drogach, których nie ma

 

Tomek Michniewicz

 

Maciej Orłowski

 

8 godz. 38 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Biblioteka Akustyczna

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Samsara. Na drogach, których nie ma

  Samsara. Na drogach, których nie ma

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN
  978-83-61445-90-6
  format: 18,7 x 13,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Samsara. Na drogach, których nie ma Tomka Michniewicza, ukazuje się w formacie audiobooka w interpretacji Macieja Orłowskiego.

  Książka podróżnicza, jakiej jeszcze nie było! Przedziera się przez dżunglę, łapie jadowite węże, zakrada się do obozu partyzantów, tropi przemytników dzieł sztuki i... świętych mężów, którzy potrafią cofnąć czas. Nie omija też utartych szlaków – zwiedza azjatyckie metropolie i ruiny dawnych królestw albo wyleguje się pod palmami, popijając sok z kokosa. Świat można oglądać przez przyciemnione szyby limuzyny albo z dachu rozklekotanego autobusu. Tomek Michniewicz woli to drugie – pakuje plecak, kupuje bilet i rusza w nieznane, by przeżyć niesamowitą przygodę! Samsara. Na drogach, których nie ma to fascynująca opowieść Tomka o jego podróży po Azji – pełnej niebezpieczeństw, zaskakujących zdarzeń i ciekawych ludzi. Opowieść napisana ze swadą, rozbrajającym humorem, ale i dystansem do siebie. A także poradnik, jak w taką wyprawę wyruszyć samemu. „Bardzo chciałem, żeby to była „backpackerska” książka. Wesoła, przygodowa, o miejscach niedostępnych, ale i o tych, które wielu dobrze zna. A jednocześnie – żeby odkrywała je na nowo, żeby trzeba się było nad nią pochylić, żeby zmuszała do myślenia i konfrontacji z własnymi uprzedzeniami. I chyba się udało. Znajdziecie tu więc zapis podróży przez Bangkok, Kalkutę czy Hanoi, ale i zamknięty przed turystami obóz maoistów w Nepalu, partyzanckie wiece, łapanie jadowitych węży, krwawe obrzędy w wioskach Akha w Laosie, ludzi którzy przełamują prawa fizyki siłą swojego umysłu i rzeki pełne krokodyli. I sami musicie ocenić, co jest dla Was ciekawsze.” Tomek Michniewicz

  Tomek Michniewicz (ur. 31.05.1982) – dziennikarz, fotograf i zapalony backpacker. Autor audycji podróżniczej Trójka przekracza granice w Programie III Polskiego Radia oraz pierwszego polskiego programu o backpackingu Dziko i tanio w Radiu Bis. Redaktor naczelny portalu KoniecSwiata.net. Publikował w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Podróżach” i „Playboyu”. Na pierwszą wyprawę wyruszył jako nastolatek − dotychczas odwiedził ponad 30 krajów. Jako jedyny zachodni dziennikarz widział demonstracje, które doprowadziły do obalenia króla Nepalu Gyanendry w 2008 roku. Spdził cały dzień w więzieniu o zaostrzonym rygorze w San Quentin (bez ochrony), był także w bazie amerykańskich sił powietrznych i laboratorium NASA.

  „Wyśmienita relacja wnikliwego trampa o ludziach z ulicy oraz nadzwyczaj plastyczne opisy codzienności obcej nam cywilizacji”.

   Jacek Pałkiewicz, eksplorator

  „Jeżdżenie po świecie polega — w wielkim uproszczeniu — na tym, żeby sprawdzić, jak jest gdzie indziej. W opowieściach o podróżowaniu chodzi więc głównie o to, żeby przenosić z miejsca na miejsce informacje o tym, jak jest tam, gdzie się było. Ale tylko najciekawsze historie powodują, że czytelnik na chwilę zapomina, czy jest tu, czy może już gdzie indziej. Tomek Michniewicz właśnie tak potrafi opowiadać”.

  Bartek Chaciński, dziennikarz

  „Choć książka Tomka Michniewicza opowiada o prawdziwej podróży, czyta się ją jak najlepsze powieści awanturnicze. Przygód wystarczyłoby nie tylko na kilka wypraw, ale i dla kilku innych. Tu magia łączy się z rzeczywistością, a niemożliwe staje się faktem. Dobra lektura zarówno dla tych, którzy lubią ruszać w nieznane, jak dla piecuchów, którzy nigdy nie posmakują azjatyckiej potrawki z robaków. Niech wiedzą, co ich omija”.

   Dominika Węcławek „Życie Warszawy”

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Samsara. Na drogach, których nie ma

  Samsara. Na drogach, których nie ma

  28 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: