Modlitwa o deszcz

Audiobook: Modlitwa o deszcz

 

Wojciech Jagielski

 

Roch Siemianowski

 

17 godz. 2 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Biblioteka Akustyczna

 

Audiobook niedostępny

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Modlitwa o deszcz

  Modlitwa o deszcz

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN
  978-83-61445-69-2
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  "Modlitwa o deszcz" jest relacją z jedenastu podróży do Afganistanu, które między wiosną 1992 a jesienią 2001 odbył Wojciech Jagielski, korespondent, publicysta, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, autor czterech — razem z tą omawianą — książek poruszających problem Afganistanu. Pozostałe tytuły to: "Dobre miejsce do umierania", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy".

  W "Modlitwie o deszcz", którą w postaci audio czyta Roch Siemianowski, autor stworzył kronikę powstawania i upadków afgańskich reżimów, bratobójczych wojen. Poza opisem działań coraz to innych komendantów, watażków, walecznych wojowników czy świętobliwych mułłów, Jagielski ukazuje także ludzi, którzy w bezkompromisowy sposób poszukują Absolutu, zachowując przy tym godność, wolność oraz wierność podstawowym wartościom.

   "Afgańczycy wierzą, że kiedy Pan Bóg skończył dzieło tworzenia świata, odkrył ze zdziwieniem, że zostało mu jeszcze wiele rozmaitych elementów i fragmentów, do niczego niepodobnych i do niczego nie pasujących. Nie bardzo wiedząc, co z nimi począć, trochę zakłopotany zebrał je w garść i upuścił na ziemię. Przez chwilę przyglądał się, jak spadają, i mruknął: »To będzie Afganistan«"

  „Wojciech Jagielski ma dociekliwość reportera, wytrwałość podróżnika, wrażliwość poety i pióro powieściopisarza. Dawno nie czytałem książki, która tak znakomicie oddaje klimat Afganistanu”. Radosław Sikorski.

  „Znakomita, przejmująca i piękna książka! Jagielski osiągnął wyżyny repertuaru”. Ryszard Kapuściński.

  „Całe spoiwo tej książki, jej ukryty fundament, to siła osobistego świadectwa, to najbardziej zasadnicze pytania, których Wojtek nie zadaje wprost, ale które przeżywa”. Olga Stanisławska, „Tygodnik Powszechny”.

  Wojciech Jagielski (ur. 1960) – dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Świadek najważniejszych wydarzeń politycznych przełomu wieków na całym świecie. Opublikował "Dobre miejsce do umierania" o Kaukazie (1994; wydanie uzupełnione W.A.B. 2005), "Wieże z kamienia" o Czeczenii (W.A.B. 2004, wydanie rozszerzone 2008), a ostatnio ukazała się książka o Ugandzie – "Nocni wędrowcy" (W.A.B. 2009).

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Modlitwa o deszcz

  Modlitwa o deszcz

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: