Księga fundacji.

Audiobook: Księga fundacji.

 

Św. Teresa od Jezusa

 

Halina Łabonarska

 

15 godz. 33 min.

 

Duże pudełko kartonowe

 

aaaa

 

Audiobook niedostępny

30,00 zł

30,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Księga fundacji.

  Księga fundacji.

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  format: 14 x 18,5cm
  Producent:Flos Carmeli

  "Księga fundacji" jest dziełem, które bez wątpienia najlepiej kreśli portret św. Teresy od Jezusa, jej autorki, jako "niespokojnej wędrowniczki". Ta księga jest również najmniej studiowaną ze wszystkich jej pism. Została pominięta przez Luisa de Leon w jego pierwszym wydaniu dzieł św. Teresy, a następnie sprowadzona do roli domowej lektury w karmelach terezjańskich.

  W naszych czasach jej strony zostały poddane skrupulatnej analizie, dzięki której możliwe stało się ponowne odczytanie tego dzieła na trzech poziomach: doktrynalnym, dydaktycznym i historycznym. Można zatem powiedzieć, że w tym jednym dziele, pod jednym tytułem, zostały zawarte trzy księgi.

  Św. Teresa od Jezusa chciała napisać dzieło, poprzez które wszyscy dowiedzą się, że życie, śmierć, zbawienie lub wieczne potępienie zależą od jednej jedynej zasady, a którą jest posłuszeństwo. Posłuszeństwo, które rodzi się, karmi się i żyje w Miłości. Posłuszeństwo jest jak odwieczna spirala, gdyż jedynie ten, kto miłuje jest zdolny do bycia posłusznym, a jedynie ten, kto jest posłuszny jest zdolny do przemiany swojej miłości w konkretne akty pomocy, hołdu, ofiary i solidarności wobec miłowanego.

  Opinie

  Napisz opinię

  Księga fundacji.

  Księga fundacji.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: