Między tęsknotą lata a chłodem zimy

Audiobook: Między tęsknotą lata a chłodem zimy

 

Leif GW Persson

 

ANDRZEJ MASTALERZ

 

20 godz. 20 min.

 

Duży digipack trójskrzydełkowy

 

Czarna Owca

 

Audiobook niedostępny

39,99 zł

39,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Między tęsknotą lata a chłodem zimy

  Między tęsknotą lata a chłodem zimy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN
  978-83-7554-268-4
  format: 14 x 18,5 cm
  Producent: Czarna Owca

  "Między tęsknotą lata a chłodem zimy" to pierwsza część trylogii Leifa GW Perssona,  mistrza — obok Henninga Mankella i Stiega Larssona — skandynawskiego kryminału. Akcja powieści koncentruje się wokół nierozwiązanej sprawy zabójstwa premiera Olofa Palmego w 1986 roku. Tę wciągającą, mroczną, pełną napięcia, ale i sardonicznego humoru książkę w wersji audio czyta Andrzej Mastalerz.

  Kryminał, będący fascynującą kombinację satyry, thrillera, dramatu psychologicznego i powieści policyjnej o największym śledztwie kryminalnym we współczesnej historii Szwecji.

  "Polityczny thriller, przy którym będziecie zagryzać palce (...) Autentyczny, pełen niemego gniewu, twardy i naprawdę nie dający spokoju."

  Berliner Morgenpost (Niemcy)

  "Ta powieść to chyba największy materiał śledczy, jaki kiedykolwiek napisano. Fabuła pełna napięcia, wspaniała przygoda i filozofia po mrocznej i pełnej cierpienia stronie życia."

  Il Giornale di Vicenza (Włochy)                          

  Kolejne części trylogii to powieści: "W innym czasie, w innym życiu" oraz "Swobodny upadek, jak we śnie".  LEIF GW PERSSON (ur. 1942 r.) jest uznany za wielkiego mistrza skandynawskiego kryminału. Zanim został pisarzem, pracował m.in. jako kryminolog, konsultant, doradca naukowy i doradca w Ministerstwie Spraw Społecznych, w kancelarii premiera i w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest profesorem kryminologii, przez wiele lat był komisarzem policji. Zajmował się poważnymi przestępstwami związanymi z użyciem przemocy i pomagał policji w wyjaśnianiu starych, nierozwiązanych spraw. Pracuje także jako ekspert w telewizyjnym show "Wanted".

  Napisał kilkadziesiąt książek naukowych, raportów i esejów o tematyce społecznej. Poza tym ma w dorobku 8 powieści i setki artykułów dotyczących przestępstw.

  W trylogii policyjnej (w oryginale wydanej pod nazwą
  "Schyłek państwa opiekuńczego") Leif GW Persson próbuje pokazać upadek państwa konstytucyjnego oraz rysy w szwedzkim społeczeństwie dobrobytu, które pochłaniają coraz więcej ofiar. Seria trzech powieści obejmuje okres od końca lat 70. ubiegłego wieku do połowy pierwszej dekady nowego millennium.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Między tęsknotą lata a chłodem zimy

  Między tęsknotą lata a chłodem zimy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: