Wielki Gatsby

Audiobook: Wielki Gatsby

 

Francis Scott Fitzgerald

 

Marcin Dorociński

 

4 godz. 57 min.

 

Płyta z książką

 

Agora

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wielki Gatsby

  Wielki Gatsby

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj


 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-1112-457-8
  format: 12 x 13,5cm
  Producent: Agora

  Czy w czasach kultu pieniądza można odnaleźć prawdziwą miłość? Odpowiedź udzielona przez czołowego przedstawiciela pokolenia „lost generation” w jego najsłynniejszej powieści daje wiele do myślenia...

  "Wielki Gatsby", klasyka literatury amerykańskiej w nowej, mistrzowskiej interpretacji Marcina Dorocińskiego!
  Na początku XX w., w epoce jazzu, prohibicji i gwałtownego rozwoju zorganizowanej przestępczości pewien biedny, ale wyjątkowo ambitny mężczyzna postanawia podbić serce Daisy Buchanan. Bogatej pannie z wyższych sfer można zaimponować tylko w jeden sposób – zdobywając majątek i pozycję społeczną. Jay Gatsby, niezrażony trudnościami piętrzącymi się na drodze do szczęścia, przystępuje więc do realizacji swojego planu.
  Ciągnie się jednak za nim mroczna przeszłość. Dla ludzi jest wielką tajemnicą i zarazem tematem do plotek. Jedni mówią, że Gatsby dopuścił się morderstwa. Inni, że był szpiegiem, a teraz zajmuje się przemytem. Ponieważ co tydzień urządza przyjęcia w swojej wspaniałej posiadłości, wzbudza coraz większe zainteresowanie całej śmietanki towarzyskiej Nowego Jorku. Czy jednak potrafi zdobyć miłość ukochanej kobiety?

  Francis Scott Fitzgerald (ur. 24 września 1896 w St. Paul, Minnesota, zm. 21 grudnia w Hollywood) – amerykański pisarz, nowelista i scenarzysta filmowy, najbardziej znany z wielokrotnie wznawianej i ekranizowanej powieści „Wielki Gatsby”. Fitzgerald uchodzi za jednego — obok Ernesta Hemingwaya, Johna Dos Passosa oraz Erichę Marię Remarque’a — z przedstawicieli tak zwanego straconego pokolenia. Przez wielu czytelników oraz krytyków literackich nazywany jest często „kronikarzem epoki jazzu”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Wielki Gatsby

  Wielki Gatsby

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: