Opowiadania

Audiobook: Opowiadania

 

Honore de Balzac

 

MIROSŁAW NEINERT

 

5 godz. 30 min.

 

Pudełko DVD

 

Wydawnictwo Logotuba

 

Audiobook niedostępny

28,00 zł

28,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Opowiadania

  Opowiadania

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-933281-1-6

  Producent: Wydawnictwo Logotuba

  Honoriusz Balzak jest jednym z najważniejszych twórców europejskiej prozy. To on jako pierwszy wprowadza najważniejszego i głównego bohatera, który występuje we wszystkich opowieściach po dziś dzień – pieniądz.

  Pułkownik Chabert
  Napoleonista, który rozstrzygnął o zwycięstwie cesarza pod Eylau – odnosi ciężkie rany w bitwie i zostaje pochowany żywcem w zbiorowej mogile. Udaje mu się jednak wydostać spod trupów. Gdy zmieniony nie do poznania ranami i chorobą powraca do Paryża nikt nie chce w żebraku rozpoznać sławnego i przystojnego kawalerzysty.

  Msza ateusza
  Tytułowy ateusz to genialny lekarz – dziwak, złośliwiec i oportunista (prototyp doktora Hausa), który nie wierzy w nic, czego nie można zbadać skalpelem. Jak spostrzega jego uczeń, mistrz kilka razy w roku odwiedza kościół i z bigoterią wysłuchuje mszy. Dlaczego? Tajemnica tkwi w przeszłości geniusza medycyny naznaczonej rozpaczliwą pracą i próbami wydostania się z nędzy. Zanim zginie w rynsztoku Paryża spotka wspaniałego prostego człowieka. Masza ateusza to wzruszająca opowieść o dumie i oddaniu człowieka pracy, który poświęca się dla szczęścia i sukcesu młodego adepta medycyny.

  Piotr Grassou
  Piotr Grassou jest malarzem bez talentu i mieszczuchem na wskroś przeciętnym. Dzięki  opiece pewnego marszałka i udanemu plagiatowi, który zyskuje powodzenie na wystawie sprzedaje z powodzeniem tyle obrazów, że może żyć dostatnio i spokojnie. Pewnego dnia do jego pracowni marszand przyprowadza rodzinę handlarza butelek i prosi by Piotr namalował ich portrety. Dla Piotra będą to portrety rodzinne.

  Mirosław Neinert – aktor, reżyser i dyrektor Teatru Korez. Laureat licznych nagród, obdarzony niskim i ciekawym głosem

  Opinie

  Napisz opinię

  Opowiadania

  Opowiadania

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: