Nędznicy cz. 1 Tom: I - II

Audiobook: Nędznicy cz. 1 Tom: I - II

 

Victor Hugo

 

MAREK WALCZAK

 

12 godz. 29 min.

 

Pudełko DVD

 

Aleksandria

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nędznicy cz. 1 Tom: I - II

  Nędznicy cz. 1 Tom: I - II

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-60313-49-7
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: Aleksandria

  Po raz pierwszy audiobook wydany w wersji pełnej oraz skróconej na jednej płycie!
   

  Nędznicy, jedna z najbardziej znanych powieści Victora Hugo, autora Ostatniego dnia skazańca, Katedry Marii Panny w Paryżu, Pracowników morza, Człowieka śmiechu czy Roku dziewięćdziesiątego trzeciego, ukazuje się w formacie audiobooka w interpretacji Marka Walczaka.

  A wszystko zaczyna się od kradzieży bochenka chleba! Historia byłego galernika Jana Valjeana, komisarza Javerta, Fantyny, Kozety i bojowników z paryskiej barykady staje się wielowątkową powieścią rozgrywającą się w XIX-wiecznej Francji. Stanowi zarówno wnikliwe spojrzenie na socjologiczne mechanizmy rządzące społeczeństwem, jak i zadziwiająco trafną analizę natury ludzkiej. Ale przede wszystkim jest pełną wartkiej akcji i przygód historią z pogranicza kryminału.

  Zadziwia fakt, że ta powstała w drugiej połowie dziewiętnastego wieku powieść, ciągle króluje na listach bestsellerów i jest jedną z najczęściej komentowanych książek w historii literatury. O niesłabnącej popularności Nędzników świadczą liczne musicale, adaptacje filmowe, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Historia Jana Valjeana, Javerta i Kozety znana jest nie tylko dorosłemu czytelnikowi, ale i młodemu odbiorcy.

  Victor Hugo – poeta, dramaturg, pisarz, jeden z najważniejszych twórców francuskiej literatury. Hugo przedstawił swą własną wersję powieści historycznej, wplatając w szczegóły historyczne ludzkie dramaty tworzone w sposób żywiołowy i dynamiczny.

  Marek Walczak — absolwent krakowskiej PWST, dał się poznać jako świetny aktor teatralny, między innymi w takich spektaklach jak Burza W. Shakespeare’a, Wyzwolenie S. Wyspiańskiego, Iwona, księżniczka Burgunda W. Gombrowicza, Emigranci S. Mrożka. Aktor Teatru TV oraz głos radiowy. Doskonale znany miłośnikom audiobooków, szczególnie wysoko ceniony za mistrzowską interpretację sienkiewiczowskiego Potopu oraz Hrabiego Monte Christo.

  W pierwszej części słuchacze Nędzników w wersji na audiobook poznają szlachetnego biskupa Ludomiła, naiwną, ale poczciwą dziewczyną Fantynę i jej malutką córkę, Kozetę, a przede wszystkim dwójkę głównych, opozycyjnych bohaterów, których losy stanowią spoiwo łączące wszystkie części: byłego galernika Jana Valjeana i ścigającego go inspektora Javerta. Czy ten pierwszy, po dziewiętnastu latach spędzonych na ciężkich robotach, zdoła wykorzystać szansę daną mu przez biskupa i odnaleźć w sobie dobroć, następnie zaś zaszczepić ją w innych? I czy zdoła — albo nawet: czy w ogóle powinien — uciec duchom przeszłości, nieustannie o sobie przypominającym i ścigającym go w osobie bezwzględnego, mechanicznego, do przesady uczciwego i poddanego władzy Javerta? Wszystkie te kwestie wyjaśnią się, wraz z zagłębianiem się w tę wspaniałą powieść w wersji audio.

  Wersja pełna 12 godz. 29 minut.
  Wersja skrócona 11 godz. 58 minut.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Nędznicy cz. 1 Tom: I - II

  Nędznicy cz. 1 Tom: I - II

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: