Wielki Gatsby

Audiobook: Wielki Gatsby

 

Francis Scott Fitzgerald

 

ANTONI ROT

 

5 godz. 9 min.

 

Pudełko DVD

 

Promatek

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

25,90 zł

25,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wielki Gatsby

  Wielki Gatsby

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7756-008-2
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Promatek

  Wielki Gatsby” , najbardziej znana powieść F. Scotta Fitzgeralda, autora takich pozycji jak: „Po tej stronie raju”, „Pięknych i przeklętych”, „Czuła jest noc”, „Ostatni z wielkich”, ukazuje się jako audiobook w interpretacji Antoniego Rota — lektora, który doskonale sprawdza się w tekstach z dreszczykiem —oraz ze specjalnie skomponowaną, stylizowaną na okres narodzin jazzu, muzyką Marcina Nowakowskiego, która dodaje całości odpowiednią atmosferę.

  W „Wielkim Gatsbym” słuchacze audiobooka  przeniosą się do czasów prohibicji. Rodzi się zorganizowana przestępczość, a wielki kryzys opanowuje cały kraj, siejąc spustoszenie w duszach i umysłach ludzi. Podział na ofiary i beneficjentów krachu gospodarczego staje się bardzo wyraźny. Główny bohater, Jay Gatsby, jest oficerem zasłużonym w czasie wojny. Jego niejasna przeszłość staje się głównym wątkiem powieści. Skomplikowane relacje i konflikty między bohaterami zaowocują w końcu zaskakującymi i trzymającymi w napięciu zwrotami akcji.

  Powstało kilka ekranizacji „Wielkiego Gatsby’ego”, w 1926 roku, w 1949, w 1979 (z Robertem Redfordem i Mia Farrow), czy w 2000. Teraz powieść doczekała się także wersji audio w świetnej interpretacji.

  Francis Scott Fitzgerald (ur. 24 września 1896 w St. Paul, Minnesota, zm. 21 grudnia w Hollywood) – amerykański pisarz, nowelista i scenarzysta filmowy, najbardziej znany z wielokrotnie wznawianej i ekranizowanej powieści „Wielki Gatsby”. Fitzgerald uchodzi za jednego — obok Ernesta Hemingwaya, Johna Dos Passosa oraz Erichę Marię Remarque’a — z przedstawicieli tak zwanego straconego pokolenia. Przez wielu czytelników oraz krytyków literackich nazywany jest często „kronikarzem epoki jazzu”.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Wielki Gatsby

  Wielki Gatsby

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: