Profesor Wilczur

Audiobook: Profesor Wilczur

 

Tadeusz Dołęga Mostowicz

 

RYSZARD NADROWSKI

 

16 godz. 21 min.

 

Pudełko DVD

 

MTJ

 

Audiobook niedostępny

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Profesor Wilczur

  Profesor Wilczur

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

  "Profesor Wilczur" jest  kontynuacją "Znachora"  Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora między innymi powieści "Kiwony", "Prokurator Alicja Horn", "Bracia Dalcz i Ska", Doktor Murek zredukowany, czy Kariera Nikodema Dyzmy — znanej również z serialu ze świetną rolą Romana Wilhelmiego, czy ostatnio: filmu z Cezarym Pazurą.

  W "Profesorze Wilczurze" — w formacie audiobooka czytanym przez Ryszarda Nadrowskiego — poznajemy dalsze losy tytułowego bohatera, który po szczęśliwym odzyskaniu pamięci wraca do swej dawnej pracy w klinice. Tutaj jednak staje się ofiarą intrygi jego dotychczasowego zastępcy, profesora Jerzego Dobranieckiego, w wyniku której Wilczur — tym razem już świadomie — opuszcza stolicę i wraca do młyna Prokopa Szapiela. Tam angażuje się w działania na rzecz wybudowania kliniki, jednocześnie próbuje też sobie ułożyć życie przy boku doktor Łucji Kańskiej. Tymczasem niespodziewanie dowiaduje się o śmiertelnej chorobie Dobranieckiego i postanawia wrócić, by — mimo zaistniałego między nimi konfliktu —pomóc dawnemu koledze.

  Tadeusz Dołęga-Mostowicz w 1915 ukończył gimnazjum w Wilnie, a następnie rozpoczął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Kijowie. W 1917 przerwał studia i wyjechał do Warszawy, gdzie zaciągnął się ochotniczo do wojska. Brał udział zarówno w wojnie polsko-bolszewickiej, jak i w kampanii wrześniowej 1939 roku. Dowodził obroną mostu w pobliżu miasteczka Kuty. Zginął w czasie zajmowania Kut przez Armię Czerwoną.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Profesor Wilczur

  Profesor Wilczur

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: