Znachor

Audiobook: Znachor

 

Tadeusz Dołęga Mostowicz

 

RYSZARD NADROWSKI

 

13 godz. 40 min.

 

Pudełko DVD

 

MTJ

 

Audiobook niedostępny

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Znachor

  Znachor

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

  "Znachor" to znana ksiażka Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora między innymi powieści "Kiwony", "Prokurator Alicja Horn", "Bracia Dalcz i Ska", "Doktor Murek zredukowany", czy "Kariera Nikodema Dyzmy". Powieść doczekała się ekranizacji Jerzego Hoffmana, z Jerzym Bińczyckim oraz Anną Dymną w rolach głównych.

  W "Znachorze", ukazującym się teraz w postaci audiobooka, w interpretacji Ryszarda Nadrowskiego, pisarz ukazuje losy znanego i cenionego warszawskiego chirurga, Rafała Wilczura, który niespodziewanie traci pamięć. Wtedy — pod nazwiskiem Antoni Kosiba — osiada we młynie Prokopa Szapiela we wsi Radoliszki. Wiedza, którą nabywał przez całe życie, nie daje jednak łatwo o sobie zapomnieć. Choć mężczyzna nie wie, skąd wzięły się jego umiejętności, nie tylko udziela porad medycznych, lecz nawet dokonuje zabiegów chirurgicznych, wzbudzając tym tak podziw okolicznych ludzi, jak i zazdrość miejscowego lekarza. Jednocześnie do głównego wątku autor prowadzi też wątek drugi, dotyczący losów córki profesora, Marii Joanny Wilczurówny i jej miłości do hrabiego Leszka Czyńskiego.

  Tadeusz Dołęga-Mostowicz w 1915 ukończył gimnazjum w Wilnie, a następnie rozpoczął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Kijowie. W 1917 przerwał studia i wyjechał do Warszawy, gdzie zaciągnął się ochotniczo do wojska. Brał udział zarówno w wojnie polsko-bolszewickiej, jak i w kampanii wrześniowej 1939 roku. Dowodził obroną mostu w pobliżu miasteczka Kuty. Zginął w czasie zajmowania Kut przez Armię Czerwoną.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Znachor

  Znachor

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: