Stary sługa. Hania. Selim Mirza

Audiobook: Stary sługa. Hania. Selim Mirza

 

Henryk Sienkiewicz

 

HENRYK DRYGALSKI

 

9 godz. 2 min.

 

Pudełko DVD

 

StoryBox

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,95 zł

19,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Stary sługa. Hania. Selim Mirza

  Stary sługa. Hania. Selim Mirza

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61592-81-5

  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: StoryBox

   „Stary sługa”, który właśnie ukazuje się jako audiobook w interpretacji Henryka Drygalskiego, jest zbiorem utworów Henryka Sienkiewicza, jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich nowelistów i powieściopisarzy, autora „Ogniem i mieczem”, „Potopu”, „Pana Wołodyjowskiego”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Quo Vadis”, „Krzyżaków” czy „W pustyni i w puszczy”.

  W „Starym słudze” słuchacze audiobooka znajdą takie utwory pisarza, jak tytułowy „Stary sługa”, „Hania” oraz „Selim Mirza”. Wszystkie składają się na tak zwaną „małą trylogię”, skierowaną do wszystkich wielbicieli romansu, powieści batalistyczno-sensacyjno-przygodowych oraz talentu Sienkieiwcza.

  W „Starym słudze” autor przedstawia nostalgiczną wędrówkę do przeszłości. Opowieść o starym słudze, barwnej postaci z czasów dzieciństwa Henryka, który pełnił służbę u jego rodziców. Wzruszające i humorystyczne wspomnienia. Anegdoty z udziałem kłótliwego i zrzędzącego, ale dobrodusznego i wiernego sługi. U schyłku życia, stary sługa Mikołaj polecił swoją ukochaną Hanię pod opiekę Henrykowi.

  W „Hani” słuchacze audiobooka zapoznają się z samą Hanią, pozostającą pod opieką Henryka. Pewnego dnia odkrywa on, że pokochał Hanię. W tej samej dziewczynie zakochuje się również młody Tatar Selim Mirza, najlepszy przyjaciel Henryka. Między przyjaciółmi dochodzi do ostrej rywalizacji.

  Akcja ostatniego utworu, „Selima Mirzy”, rozgrywa się w czasie wojny francusko-pruskiej (1870-1871). Wybuch wojny zastaje Henryka i Selima w Paryżu. Przyjaciele rozważają, czy zaciągnąć się do armii francuskiej, czy też wstąpić do oddziałów wolnych strzelców pod dowództwem sławnego La Rochenoire. Selim przekonuje Henryka, by dołączyli do oddziału partyzantów. Ryzykując życiem, wydostają się balonem z oblężonego Paryża. Pewnego dnia Selim Mirza ujawnia zaskoczonemu przyjacielowi swoje prawdziwe plany.

  Henryk Sienkiewicz (1845-1916) — czyli Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz herbu Oszyk, pseudonim Litwos, urodził się 5. maja 1845 roku w Woli Okrzejskiej na Podlasiu, a zmarł 15. listopada 1916 roku w Vevey w Szwajcarii. Pu ukończeniu gimnazjum w Warszawie studiował na wydziale filologicznym w Szkole Głównej Warszawskiej. Debiutował w roku 1869 w „Przeglądzie Tygodniowym”, w późniejszych latach pisał również dla „Gazety Polskiej” i „Niwy”. W 1905 roku został laureatem nagrody Nobla za całokształt twórczości.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Stary sługa. Hania. Selim Mirza

  Stary sługa. Hania. Selim Mirza

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: