Promocja dnia

Hobbit, czyli tam i z powrotem

Audiobook: Hobbit, czyli tam i z powrotem

 

J. R. R. Tolkien

 

MARIAN CZARKOWSKI

 

10 godz. 36 min.

 

Pudełko DVD

 

Muza

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Hobbit, czyli tam i z powrotem

  Hobbit, czyli tam i z powrotem

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2015
  ISBN:
  978-83-2870-031-4
  Producent: Muza

  tłum. Maria Skibniewska 

  Hobbit, czyli tam i z powrotem”, książka, której lektorem w formacie audiobooka jest Marian Czarkowski, jest kultową powieścią Johna Ronalda Reuela Tolkiena, autora takich pozycji jak, „Liść, dzieło Niggle’a”, „Rudy Dżil i jego pies”, „Kowal z Podlesia Większego”, „Listy Świętego Mikołaja”, „Silmarillion”, „Niedokończone opowieści”, „Blask”. Trylogia „Władca Pierścieni” została zekranizowana przez Petera Jacksona, a główne role zagrali w niej między innymi Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Ian McKellen, Liv Tyler, Orlando Bloom.

  Zarówno "Hobbit, czyli tam i z powrotem", jak i "Władca Pierścieni" powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi legend staroangielskich, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Jednakże sam hobbit, istota większa od liliputa, ale mniejsza od krasnoluda, jest oryginalnym pomysłem Tolkiena. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat z powieści także powstał w wyobraźni pisarza, a barwna fabuła kryje głębszy sens i wiele analogii do współczesności.

  John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) – światowej sławy pisarz angielski, był profesorem filologii germańskiej w Oksfordzie, znawcą literatury i języka staroangielskiego, autorem wielu prac naukowych. Jako powieściopisarz dał się poznać dopiero w Roku 1937, publikując Hobbita, który przyniósł mu rozgłos. W samej Anglii książka ta miała dziesiątki wydań. Zachęcony powodzeniem i prośbami zachwyconych czytelników, Tolkien powrócił do tematyki Hobbita, wydając w latach 1954-1955 trylogię zatytułowaną Władca Pierścieni.

  Opinie

  Napisz opinię

  Hobbit, czyli tam i z powrotem

  Hobbit, czyli tam i z powrotem

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: