Promocja dnia

 • -45%

  16,45 zł 29,90 zł -45% W magazynie
  Offer ends in:
  Christina Lauren
  Magda Karel

  Chloe Mills, uzdolniona i pracowita studentka MBA, ma tylko jeden problem: swojego szefa, Bennetta Ryana. Jest wymagający, nie przebiera w słowach i nie liczy się z uczuciami innych – ale nie sposób mu się oprzeć. Bennett Ryan wrócił z Francji do Chicago, aby podjąć znaczące stanowisko w wielkiej firmie rodzinnej. Nawet nie przyszło mu do głowy, że...

  16,45 zł 29,90 zł
  Obniżka!
Chata Wuja Toma

Audiobook: Chata Wuja Toma

 

Harriete Beecher Stowe

 

ADAM HUTYRA

 

5 godz. 57 min.

 

Pudełko DVD

 

Promatek

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Chata Wuja Toma

  Chata Wuja Toma

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61834-20-5
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Promatek

   

  Chata wuja Toma jest najbardziej znaną książką Harriet Beecher Stowe, autorki kilku powieści historycznych i obyczajowych. Pisarka jako jedna z pierwszych przedstawiła problem niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Później tematem handlu niewolnikami zajęło się już wielu innych znanych twórców, chociażby Juliusz Verne, w skierowanym do młodzieży Piętnastoletnim kapitanie (1878), w którym w bardzo drastyczny sposób opisał specyfikę tego niecnego procederu w Afryce. Podwaliny pod zaangażowaną w tym temacie literaturę podłożyła jednak Stowe w Chacie wuja Toma. Publikacja jej książki w 1851 roku w tak dużym stopniu przyczyniła się do rozpowszechnienia polemik dotyczących niewolnictwa, że kiedy pisarkę spotkał Abraham Lincoln, miał powiedzieć: „To jest ta mała starsza pani, która rozpoczęła tę nową wielką wojnę!” — mając oczywiście na myśli wojnę secesyjną, w której kwestia niewolnictwa wysuwała się na plan pierwszy.

  Chata wuja Toma doczekała się też paru ekranizacji, przykładowo tej Stana Lathana z 1987 roku. Teraz ukazuje się w formacie audiobooka. Czyta Adam Hutyra, aktor teatralny i filmowy, zdobywca głównej nagrody w Konkursie na Książkę Audio Roku 2008 za interpretację aktorską Księgi Dżungli Rudyarda Kiplinga.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Chata Wuja Toma

  Chata Wuja Toma

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: