Promocja dnia

Znachor

Audiobook: Znachor

 

Tadeusz Dołęga Mostowicz

 

ANTONI ROT

 

10 godz. 23 min.

 

Pudełko DVD szerokie

 

Promatek

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

25,90 zł

25,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Znachor

  Znachor

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61834-00-7
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Promatek

  Znachor”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Antoniego Rota, to znana powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora między innymi takich pozycji jak „Kiwony”, „Doktor Murek zredukowany”, „Trzecia płeć”, „Świat pani Malinowskiej”, „Czeki bez pokrycia”, „Kariera Nikodema Dyzmy”.

  Świetnie zbudowane postacie. Wyborny portret międzywojennej Polski. Wartka fabuła.

  Na podstawie powieści zostały stworzone dwa  filmy fabularne, pierwszy w 1937 r., drugi wyreżyserowany przez Jerzego Hoffmana w 1982 r. Sukces, jaki odniósł „Znachor”, przyczynił się do napisania przez Dołęgę Mostowicza powieści pt: „Profesor Wilczur”, która przedstawia dalsze losy głównego bohatera.

  Tadeusz Dołęga- Mostowicz (ur.10 sierpnia 1898 w Okuniewie na Witebszczyźnie, zginął 20 września 1939 w miejscowości Kuty na Pokuciu) - polski pisarz, scenarzysta. Autor kilkunastu powieści, m.in. "Ostatnia brygada", " Kariera Nikodema Dyzmy", " Drugie życie doktora Murka", " Znachor", " Profesor Wilczur", "Pamiętnik pani Hanki". Niezwykła popularność pisarza wynikała z atrakcyjności fabuły, pełnej sensacyjnych powikłań, połączonych z krytyką ówczesnej rzeczywistości.

   

    

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Znachor

  Znachor

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: