Janko muzykant, Latarnik

Audiobook: Janko muzykant, Latarnik

 

Henryk Sienkiewicz

 

BEATA ŁUCZAK

 

1 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD szerokie

 

Propaganda

 

Audiobook niedostępny

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Janko muzykant, Latarnik

  Janko muzykant, Latarnik

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN:
  978-83-60711-44-6
  format:
  13,5x19 cm
  Producent: Propaganda


   

  Janko Muzykant” oraz „Latarnik”, utwory, które w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Beaty Łuczak, to jedne z wielu pozycji z bogatego dorobku Henryka Sienkiewicza, autora wielu nowel, między innymi „Starego sługi”, „Hani”, „Szkiców węglem” oraz powieści „Krzyżacy”, „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Quo Vadis”.

  Nieśmiertelne utwory pisarza — wbrew niektórym krytykom literackim — kryją w sobie jeszcze wiele nieodkrytych skarbów i wciąż domagają się nowej interpretacji — czego przykładem świetna książka eseistyczna Ryszarda Koziołka, „Ciała Mickiewicza. Studia o płci i przemocy”.

  W „Janku Muzykancie” słuchacze audiobooka poznają opowieść rozgrywająca się na XIX-wiecznej polskiej wsi. Mistrzowskie odmalowanie ówczesnych realiów i stosunków między miastem a wsią. Nowela ta to ważny głos w sprawie marnujących się talentów. Przesłaniem jest konieczność realizacji pozytywistycznego hasła pracy u podstaw.

  W „Latarniku” spotkamy polskiego emigranta politycznego, który utracił posadę tytułowego latarnika, po tym jak zaczytał się w epopei Pan Tadeusz i zapomniał o cowieczornym zapaleniu latarni morskiej, co doprowadziło do katastrofy statku. Patriotyczna opowieść uznawana jest za jedną z najlepszych polskich noweli.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Janko muzykant, Latarnik

  Janko muzykant, Latarnik

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: