Kamienie na szaniec

Audiobook: Kamienie na szaniec

 

Aleksander Kamiński

 

JERZY ZELNIK

 

5 godz. 48 min.

 

Pudełko DVD

 

Aleksandria

 

Wysyłamy: w ciągu 2-3 dni

25,00 zł

25,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kamienie na szaniec

  Kamienie na szaniec

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN: 978-83-60313-22-0
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: ALEKSANDRIA

  Kamienie na szaniec, ukazujące się właśnie jako audiobook, są chyba najbardziej znaną książką Aleksandra Kamińskiego, autora takich pozycji jak Antek Cwaniak, Książka wodza zuchów, Andrzej Małkowski, Krąg rady, Narodziny dzielności.

  Audiobook — którego lektorem jest Jerzy Zelnik — ukazuje losy młodych ludzi walczących z okupantem, którzy w październiku 1939 roku przystępują do Polskiej Ludowej Akcji Niepodległościowej. Tam początkowo zajmują się uliczną propagandą. Z czasem jednak uda im się związać z akcją Małego sabotażu, a później do Grup Szturmowych.

  Powieść została w 1977 roku przeniesiona na ekran przez Jana Łomnickiego jako Akcja pod Arsenałem.

  „Jedną z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność. Wiosna, pora rodzenia się nowego życia, to symboliczny moment, w którym zaczynają się Kamienie na szaniec. Alek, Zośka, Rudy i ich przyjaciele są wówczas młodymi ludźmi, pełnymi aspiracji, rodzącymi się wraz z przyrodą do dorosłości, do nowego życia. Snują plany na przyszłość, marzą. Wiosna przechodzi w lato, a lato w jesień — równie symboliczny czas powolnego umierania. Jesień ich życia zaczyna się we wrześniu 1939 roku”.                                                                                                          Grzegorz Kramarz

  Opinie

  Napisz opinię

  Kamienie na szaniec

  Kamienie na szaniec

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: