Karol August Milverton

Audiobook: Karol August Milverton

 

Artur C. Doyle

 

Jacek Rozenek

 

43 min.

 

Pudełko DVD

 

Mozaika

 

Audiobook niedostępny

14,90 zł

14,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Karol August Milverton

  Karol August Milverton

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN:
  978-83-60894-53-8
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Mozaika


  Karol August Milverton”, jedno z opowiadań, w których pojawia się sławny detektyw Sherlock Holmes, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Jacka Rozenka. Twórcą postaci Holmesa jest oczywiście Arthur Conan Doyle, szkocki pisarz, a przy okazji spirytysta, wolnomularz i miłośnik boksu. Wszystkie pasje pisarza w większym lub mniejszym stopniu odnajdziemy w jego literackim dorobku, który obejmuje między innymi takie pozycje jak: powieści „Studium w szkarłacie”, „Znak czterech”, „Pies Baskerville’ów”, „Dolina trwogi”, czy zbiory opowiadań: „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Jego ostatni ukłon”.

  W „Karolu Auguście Milvertonie” słuchacze audiobooka poznają Lady Eva Blackwell, która zgłasza się do detektywa z nietypową sprawą. Sprawa ta dotyczy pewnej dość kłopotliwej korespondencji... Niedługo później na Baker Street zjawia się Karol August Milverton... Niektórzy gotowi są zapłacić wielkie pieniądze, aby tylko listy nie ujrzały światła dziennego...

  Arthur Conan Doyle – (wł. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle, ur. 22 maja 1859 w Edynburgu, zm. 7 lipca 1930 w Crowborough) szkocki pisarz, wolnomularz, spirytysta, czołowy przedstawiciel nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes. Doyle pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Ukończył studia medyczne i do Roku 1890 prowadził praktykę lekarską. Później zajął się wyłącznie pisarstwem. Oprócz utworów kryminalnych pisał również powieści historyczne, fantastyczno-naukowe, sensacyjne i książki niebeletrystyczne.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Karol August Milverton

  Karol August Milverton

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: