Rok 1984

Audiobook: Rok 1984

 

George Orwell

 

JACEK BRZOSTYŃSKI

 

13 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD szerokie

 

Propaganda

 

Audiobook niedostępny

25,80 zł

25,80 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Rok 1984

  Rok 1984

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN: 83-60711-32-3
  format:
  13,5x19 cm
  Producent: Propaganda

  "Rok 1984", znana powieść George’a Orwella, wybitnego angielskiego powieściopisarza, eseisty i publicysty, autora „Folwarku zwierzęcego”, a także wcześniejszych, mniej znanych powieści „Córka proboszcza” i „Wiwat Aspidistra”, ukazuje się jako audiobook w interpretacji Jacka Brzostyńskiego. Pisarz, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii (1936-1937) po stronie anarchistów, niechęć do ustroju totalitarnego wyniósł z doświadczeń, które nabył, pracując w czasie drugiej wojny światowej jako korespondent BBC.

  W 1949 roku George Orwell, pisarz i publicysta angielski, autor takich pojęć jak: "Wielki Brat patrzy", czy "Policja myśli", opublikował swoją antyutopijną powieść p.t. "Rok 1984". Książka uznana została za jedna z pierwszych powieści science fiction prezentujących alternatywną przyszłość.

  W "Roku 1984" słuchacze audiobooka przypomną sobie przerażającą wizję totalitarnego państwa sprawującego kontrolę nad ludzkim umysłem, przeszłością, historią, językiem. Ze względu na ponadczasowe oskarżenie totalitaryzmu oraz ostrzeżenie przed mechanizmami władzy, druk powieści w Polsce został całkowicie wstrzymany przez cenzurę do roku 80, a następnie do roku 89 ukazywała się ona jedynie nakładem wydawnictw niezależnych.

  „Gmach Ministerstwa Prawdy —w nowomowie Miniprawd — odbijał się zdecydowanie od wszystkich innych budowli w okolicy. Była to ogromna piramida z lśniącego białego betonu, pnąca się tarasami w górę na wysokość trzystu metrów. Z okna swojego mieszkania Winston widział wyraźnie trzy hasła Partii, wymalowane starannie na białej fasadzie”.

  George Orwell
  (ur. 25 czerwca 1903, zm. 21 stycznia 1950) — angielski pisarz i publicysta, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, mocno zaangażowany w krytykę systemów totalitarnych. Autor licznych esejów i tekstów krytycznoliterackich, sławę przyniosły mu jednak powieści: przede wszystkim „Folwark zwierzęcy” oraz „Rok 1984” (poza nimi napisał także: „Na dnie w Paryżu i w Londynie”, „Birmańskie dni”, „Córka proboszcza”, Wiwat Aspidistra”, „Droga na molo w Wigan”, „W hołdzie Katalonii”, „Brak tchu”).

  Niektóre jego określenia na stałe weszły do języka potocznego: takie jak „Wielki Brat patrzy”, nowomowa, dwójmyślenie, myślozbrodnia.

  Opinie

  Napisz opinię

  Rok 1984

  Rok 1984

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: