Folwark zwierzęcy

Audiobook: Folwark zwierzęcy

 

George Orwell

 

TADEUSZ SZNUK

 

3 godz. 27 min.

 

Pudełko DVD

 

Muza

 

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Folwark zwierzęcy

  Folwark zwierzęcy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN: 978-83-7495-339-9
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Muza

  Jedna z najbardziej znanych powieści wybitnego angielskiego powieściopisarza, eseisty i publicysty, autora "Roku 1984", a także wcześniejszych, mniej znanych powieści "Córka proboszcza" i "Wiwat Aspidistra".

  Pisarz, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii (1936-1937) po stronie anarchistów, niechęć do ustroju totalitarnego wyniósł z doświadczeń, które nabył, pracując w czasie drugiej wojny światowej jako korespondent BBC. Sam swoje poglądy demokratyczno-socjalistyczne oraz wspomnianą niechęć do komunizmu tłumaczył tak: „ Folwark zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak oto: rewolucje mogą przynieść radykalną poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. […] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego, jak dobrotliwa dyktatura.


  W przerażający świat "Folwarku zwierzęcego", świat okrutnej dyktatury, wprowadza słuchaczy audiobooka Tadeusz Sznuk.


  George Orwell
  (ur. 25 czerwca 1903, zm. 21 stycznia 1950) — angielski pisarz i publicysta, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, mocno zaangażowany w krytykę systemów totalitarnych. Autor licznych esejów i tekstów krytycznoliterackich, sławę przyniosły mu jednak powieści: przede wszystkim „Folwark zwierzęcy” oraz „Rok 1984” (poza nimi napisał także: „Na dnie w Paryżu i w Londynie”, „Birmańskie dni”, „Córka proboszcza”, Wiwat Aspidistra”, „Droga na molo w Wigan”, „W hołdzie Katalonii”, „Brak tchu”).

  Niektóre jego określenia na stałe weszły do języka potocznego: takie jak „Wielki Brat patrzy”, nowomowa, dwójmyślenie, myślozbrodnia.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Folwark zwierzęcy

  Folwark zwierzęcy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: