Ogniem i mieczem

Audiobook: Ogniem i mieczem

 

Henryk Sienkiewicz

 

Marek Konopczak

 

33 godz. 27 min.

 

Pudełko DVD

 

MTJ

 

Audiobook niedostępny

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Ogniem i mieczem

  Ogniem i mieczem

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  NR KAT
  19042
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

   

  Ogniem i mieczem”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Marka Konopczaka, to jedna z pozycji z bogatego dorobku Henryka Sienkiewicza, autora wielu nowel, między innymi „Starego sługi”, „Hani”, „Szkiców węglem” oraz powieści „Krzyżacy”, „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Quo Vadis”.

  Nieśmiertelne utwory pisarza — wbrew niektórym krytykom literackim — kryją w sobie jeszcze wiele nieodkrytych skarbów i wciąż domagają się nowej interpretacji — czego przykładem świetna książka eseistyczna Ryszarda Koziołka, „Ciała Mickiewicza. Studia o płci i przemocy”.

  "Rok 1647 był to dziwny Rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.

  Współcześni kronikarze wspominają, iż z wiosny szarańcza w niesłychanej ilości wyroiła się z Dzikich Pól i zniszczyła zasiewy i trawy, co było przepowiednią napadów tatarskich Latem zdarzyło się wielkie zaćmienie słońca, a wkrótce potem kometa pojawiła się na niebie. W Warszawie widywano też nad miastem mogiłę i krzyż ognisty w obłokach; odprawiano więc posty i dawano jałmużny, gdyż niektórzy twierdzili, że zaraza spadnie na kraj i wygubi rodzaj ludzki."

  Opinie

  Napisz opinię

  Ogniem i mieczem

  Ogniem i mieczem

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: