Lalka

Audiobook: Lalka

 

Bolesław Prus

 

Katarzyna Skoniecka, Tomasz Bielawiec, Jacek Król, Jan W. Krzyszczak

 

33 godz. 0 min.

 

Biblios

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

14,99 zł

14,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Lalka

  Lalka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN: 978-8374980-30-2
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: Biblios

  Lalka”, znana powieść  Bolesława Prusa, autora tak wybitnych dzieł jak m.in. „Przygody Stasia”, „Powracająca fala”, „Katarynka”, „Nawrócony”, „Antek”, „Grzechy dzieciństwa”, „Faraon”, „Placówka”, „Emancypantki”, ukazują się w formacie audiobooka w interpretacji Katarzyny Skonieckiej, Tomasza Bielawca, Jacka Króla, Jana W. Krzyszczaka.

  "W ogóle - mówił - byłem niesprawiedliwie uprzedzony do wielkich panów. A oni są przecie takimi jak i my ludźmi; może nawet mają więcej subtelnych uczuć. Wiedząc, że jesteśmy goniącymi za zyskiem gburami, unikają nas. Ale poznawszy w nas uczciwe serca, przygarniają do siebie... Cóż to za rozkoszna żona może być z takiej kobiety! Naturalnie, że powinienem na nią zasłużyć. Jeszcze jak!..."

  "I pod wpływem tych myśli czuł, że budzi się w nim jakaś wielka życzliwość, która ogarnia naprzód dom Łęckich, potem dalszą ich rodzinę, potem jego sklep i wszystkich ludzi, którzy w nim pracowali, potem wszystkich kupców, którzy mieli z nim stosunki, a nareszcie - cały kraj i całą ludzkość. Zdawało się Wokulskiemu, że każdy uliczny przechodzień jest jego krewnym, bliższym lub dalszym; wesołym lub smutnym. I niewiele brakowało, ażeby stanąwszy na chodniku zaczepiał jak żebrak ludzi i pytał: ?Może który z was czego potrzebuje?... Żądajcie, rozkazujcie, proszę was... w j e j imieniu...".

  Bolesław Prus (Aleksander Głowacki) - urodził się w Hrubieszowie na lubelszczyźnie. Uczył się w szkole powiatowej w Lublinie, od 1862 w gimnazjum w Siedlcach, potem w Kielcach pod opieką starszego brata i nauczyciela historii – Leona Głowackiego. W 1863 uciekł do oddziału powstańczego. Ranny, dostał się do rosyjskiej niewoli. W 1864 Roku wstąpił do lubelskiego liceum. Cztery lata później został przyjęty na wydział matematyczno-fizyczny Szkoły Głównej w Warszawie. Po drugim Roku zrezygnował ze studiów. Od 1872 współpracował jako felietonista z „Opiekunem Domowym” i „Niwą”, od 1873 z „Muchą” a od 1874 z „Kolcami”. Od 1875 prowadził kronikę tygodniową. Najpierw w „Kurierze Warszawskim” potem w „Kurierze Codziennym i „Tygodniku Ilustrowanym”. Do 1911 Roku napisał około 1100 felietonów. Zmarł w Warszawie. Pochowany na Cmentarzu Powązkowskim


  Opinie

  Napisz opinię

  Lalka

  Lalka

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: