Pacjent dr Trevelyana

Audiobook: Pacjent dr Trevelyana

 

Artur C. Doyle

 

Leszek Teleszyński

 

53 min.

 

Mozaika

 

Audiobook niedostępny

9,90 zł

9,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pacjent dr Trevelyana

  Pacjent dr Trevelyana

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN:
  83-60080-92-5
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Mozaika

  Pacjent doktora Trevelyana”, jedno z opowiadań, w których pojawia się sławny detektyw Sherlock Holmes, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Jacka Rozenka. Twórcą postaci Holmesa jest oczywiście Arthur Conan Doyle, szkocki pisarz, a przy okazji spirytysta, wolnomularz i miłośnik boksu. Wszystkie pasje pisarza w większym lub mniejszym stopniu odnajdziemy w jego literackim dorobku, który obejmuje między innymi takie pozycje jak: powieści „Studium w szkarłacie”, „Znak czterech”, „Pies Baskerville’ów”, „Dolina trwogi”, czy zbiory opowiadań: „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Jego ostatni ukłon”.

  Fragment „Pacjenta doktora Trevelyana”:

  Sherlock Holmes usiadł i zapalił fajkę. - Bardzo chętnie poradzę i pomogę - powiedział. - Proszę uprzejmie. Niech pan mi dokładnie opowie o tych wypadkach. Cóż pana tak zaniepokoiło? - Niektóre z nich są na pozór zupełnie błahe - rzekł dr Travelyan.

  - Po prostu wstyd mi o nich wspominać.

  Arthur Conan Doyle – (wł. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle, ur. 22 maja 1859 w Edynburgu, zm. 7 lipca 1930 w Crowborough) szkocki pisarz, wolnomularz, spirytysta, czołowy przedstawiciel nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes. Doyle pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Ukończył studia medyczne i do Roku 1890 prowadził praktykę lekarską. Później zajął się wyłącznie pisarstwem. Oprócz utworów kryminalnych pisał również powieści historyczne, fantastyczno-naukowe, sensacyjne i książki niebeletrystyczne.

   


  Opinie

  Napisz opinię

  Pacjent dr Trevelyana

  Pacjent dr Trevelyana

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: