Folwark zwierzęcy

Audiobook: Folwark zwierzęcy

 

George Orwell

 

Wiesław Michnikowski

 

3 godz. 46 min.

 

Płyta z książeczką

 

Agora

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Folwark zwierzęcy

  Folwark zwierzęcy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok nagrania: 1989
  ISBN:
  978-83-60225-65+3
  format:
  15x14 cm
  Wydawnictwo: Agora

  Orwell pisał: "Folwark Zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak oto: rewolucje mogą przynieść radykalną poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. [...] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura"

  George Orwell (ur. 25 czerwca 1903, zm. 21 stycznia 1950) — angielski pisarz i publicysta, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, mocno zaangażowany w krytykę systemów totalitarnych. Autor licznych esejów i tekstów krytycznoliterackich, sławę przyniosły mu jednak powieści: przede wszystkim „Folwark zwierzęcy” oraz „Rok 1984” (poza nimi napisał także: „Na dnie w Paryżu i w Londynie”, „Birmańskie dni”, „Córka proboszcza”, Wiwat Aspidistra”, „Droga na molo w Wigan”, „W hołdzie Katalonii”, „Brak tchu”).

  Niektóre jego określenia na stałe weszły do języka potocznego: takie jak „Wielki Brat patrzy”, nowomowa, dwójmyślenie, myślozbrodnia.  Opinie

  Napisz opinię

  Folwark zwierzęcy

  Folwark zwierzęcy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: